Sök och boka resa

search
  1. Bangladesh, Dhaka  
    * * *
    Nära Bashundharas stadsmarknad
    Land
    Bangladesh
    Region
    Bangladesh
    Ort
    Dhaka

    Beskrivning av hotell: Naas Serviced Apartments i Dhaka

    Naas Serviced Apartments placerar dig mitt i Dhaka, med tio minuters promenadväg till Bashundharas stadsmarknad och Square Hospital Limited. Detta hotell ligger 1,8 km från Dhakas universitet och 2,1 km från New Market. Känn dig som hemma i ett av de 12 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Laga din egen mat i det delade/gemensamma köket. Med gratis internet/wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar och dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

    Bashundharas stadsmarknad - 0,5 km
    Square Hospital Limited - 0,8 km
    Katabon-moskén - 1,7 km
    Dhakas universitet - 1,7 km
    Hatir Jheel - 1,9 km
    New Market - 1,9 km
    Jatiyo Sangshad Bhaban - 1,9 km
    Ramna-parken - 1,9 km
    Bangladeshs nationalmuseum - 2,3 km
    Nakhalpara Sapra-moskén - 2,3 km
    Baily Road - 2,4 km
    Suhrawardy Udyan (nationell minnesvård) - 2,7 km
    Suhrawardi Park - 2,7 km
    Bangabandhu International konferenscenter - 2,7 km
    St. Mary's Cathedral - 3 km

    Den största flygplatsen i närheten är Dhaka (DAC-Shahjalal Intl.) - 14,7 km

    Gäster har tillgång till bland annat business-service, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Hotellets gäster kan avnjuta en middag på Restaurant eller ta det lugnt på rummet med rumsservice dygnet runt. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 06.30 och 10.30.
    • Avgift för flygtransfer: USD 25 per fordon (enkel resa)
    • Avgift för tidig incheckning: USD 10 (endast i mån av tillgång)

    Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

    • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
    • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
    • Boendet bekräftar att man infört åtgärder som utökad rengöring och gästers säkerhet.
    • Boendet rengörs med desinfektionsmedel: allmänna ytor rengörs med desinfektionsmedel mellan vistelser; lakan och handdukar tvättas i minst 60°C.
    • Gäster får tillgång till personlig skyddsutrustning, som ansiktsmasker och handskar.
    • Social distansering tillämpas; boendets personal använder personlig skyddsutrustning; temperaturkontroller utförs regelbundet på personal; temperaturkontroller är tillgängliga för gäster; gäster får handrengöringsmedel; gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
    • Individuellt inslagna matalternativ är tillgängliga genom rumsservice.

    Adress

    165-166, 2nd Floor, Paril Green 1205 Dhaka GPS: N 23.749 E 90.387

    Fakta

    Land Bangladesh
    Region Bangladesh
    Ort Dhaka