1 / 33

Livensa Living Studios Madrid Alcobendas

Alcobendas, Spanien

I Alcobendas

‌
‌

Recensioner

8.4 / 10av 140 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort8.6 / 10
Faciliteter8.6 / 10
Skick9.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Parkering
TV
Gym
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Detta lägenhetshotell ligger i Alcobendas, en kvarts bilfärd från både Bernabéustadion och IFEMA (Feria de Madrid). Detta lägenhetshotell ligger 15,4 km från Gran Via och 16,1 km från Parque del Retiro. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade lägenheten och gör dig hemmastadd i pentryt. En 32-tums smart-tv med digitalkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad. Bekvämligheter som ingår är skrivbord och mikrovågsugn. Städning sker varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Universidad Autónoma de Madrid - 3,5 km
Azca finanscentrum - 7,3 km
Cuatro Torres Business Area - 8 km
Nederländernas ambassad - 8,8 km
La Paz-sjukhuset - 8,9 km
Plaza Norte 2 Centro Commerciale - 9 km
Puerta de Europa - 9,6 km
Paseo de la Castellana - 9,6 km
Hospital Ruber Internacional - 9,8 km
Bernabéustadion - 10,6 km
Auditorio Nacional de Música - 11,2 km
Plaza de Castilla - 11,2 km
C.C. Arturo Soria Plaza - 11,6 km
Calle de Serrani - 12,1 km
USA:s ambassad - 12,4 km

Den största flygplatsen i närheten är Adolfo Suárez Madrid-Barajas Airport (MAD), Madrid, Spanien - 17,9 km

Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter, hiss och varuautomat. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Här har du tillgång till fritidsnöjen som dygnet runt-öppet fitnesscenter och säsongsöppen utomhuspool.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En skadedeposition på EUR 100 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för parkering under tak: EUR 15 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 15 maj till 15 september.

Karta över Livensa Living Studios Madrid Alcobendas

Adress

Livensa Living Studios Madrid Alcobendas

Av. del Monte Valdelatas 40

28108

Alcobendas, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.