1 / 59

La Terraza

Quito, Ecuador

I Quito (Itchimbia)

‌
‌

Recensioner

9.2 / 10av 17 omdömen
Renlighet9.2 / 10
Komfort8.8 / 10
Faciliteter8 / 10
Service10 / 10
Skick8.8 / 10

Bekvämligheter

Internet
Parkering
TV
Diskmaskin
Husdjur tillåtna
Ugn
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Dusch
Garage
Frys

La Terraza ligger mitt i Quito, 4 min promenad från Itchimbia Park och 12 min från Basilica del Voto Nacional. Detta hostal ligger 1,9 km från La Mariscals konsthantverksmarknad och 2,1 km från Pontificia katolska universitetet i Ecuador. Känn dig som hemma i ett av de 15 rummen som har pentry med ugn och diskmaskin. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums smart-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns på begäran, medan både mikrovågsugnar och kylskåp finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Itchimbia Park - 0,3 km
La Alameda-parken - 0,4 km
San Blas torg - 0,5 km
Eugenio Espejo kongresscenter - 0,5 km
Observatorio Astronómico de Quito - 0,5 km
Central Market - 0,8 km
Plaza del Teatro - 1 km
Asamblea Nacional de Ecuador - 1 km
Basilica del Voto Nacional - 1 km
Parque del Arbolito - 1 km
Parque El Ejido - 1,2 km
San Agustin-museet - 1,2 km
Santa Catalina-klostret - 1,3 km
Teatro Sucre - 1,3 km
San Agustin-kyrkan - 1,3 km

Den största flygplatsen i närheten är Quito (UIO-Mariscal Sucre Intl.) - 37,1 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt) och tvättmöjligheter. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, info om cykelturer och cykelparkering. Detta hostal ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 09.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: ecuadoriansk moms (15 %). Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass och ett turistvisum som visar att de inte är bosatta i Ecuador kan slippa betala moms.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för kontinental frukost: USD 5.0 för vuxna och USD 5 för barn
  • Avgift för parkering utan tak: USD 5 per dag
  • Avgift för parkeringsservice: USD 2 per dag
  • Deposition för husdjur: USD 10 per vistelse
  • Avgift för husdjur: USD 7 per husdjur per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över La Terraza

Adress

La Terraza

ANTONIO ELIZALDE Y VALPARAISO

170403

Quito, Ecuador

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.