Hamilton Oceanview Villa
Sơn Trà, Vietnam
Recensioner
Bekvämligheter
Hamilton Oceanview Villa ligger i Da Nang kommun (i området Phước Mỹ), 3 min promenad från My Khe-Beach och 3 min med bil från Han-floden. Detta lägenhetshotell ligger 3,4 km från Han-marknaden och 3,5 km från Puente del Dragón. Känn dig som hemma i ett av de 5 individuellt inredda rummen som har kök med kylskåp och spishäll. Rummen har privata inredda balkonger. Gratis fast internetanslutning och wi-fi. Underhållning erbjuds i form av en 42-tums LCD-tv med kabelkanaler. På rummet finns telefon, skrivbord och separata sittutrymmen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
My Khe-Beach - 0,2 km
East Sea Park - 0,5 km
Pham Van Dong Beach - 0,8 km
Bac My An Beach - 1,1 km
Vincom Plazas shoppingcenter - 1,9 km
Han-floden - 2,2 km
Han-flodbron - 2,3 km
Quảng trường Nguyễn Văn Thoại - 2,4 km
Danangs nattmarknad - 2,6 km
Da Nangs kärleksbro - 2,6 km
Dragon Carp Statue - 2,7 km
3D Museum Art in paradise Da Nang - 2,8 km
Han-marknaden - 2,9 km
Administrativa centret i Da Nang stad - 3,1 km
Puente del Dragón - 3,2 km
Hamilton Oceanview Villa rekommenderar att du använder flygplatsen Da Nang Intl. Airport (DAD) - 8,2 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer tur/retur (tillgänglig dygnet runt) och hämtning vid järnvägsstationen. Njut av utsikten från deras takterrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Detta lägenhetshotell ger dig möjlighet att lyxa till det lite med rumsservice (under begränsade tider). Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 10.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: USD 35 per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för frukost enligt egen beställning: USD 5 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för flygtransfer: USD 25 per fordon (enkel resa)
- Avgift för extrasäng: USD 15 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
- Barn som är 4 år och yngre är inte tillåtna.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.
Karta över Hamilton Oceanview Villa
Adress
Hamilton Oceanview Villa
05 Le Manh Trinh
Sơn Trà, Vietnam
N 16.07521 E 108.2436
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.





















