1 / 79

Hotel Balneario de la Virgen

Jaraba, Spanien

Nära Jarabafontänen

‌
‌

Recensioner

8.2 / 10av 246 omdömen
Renlighet9 / 10
Komfort8 / 10
Faciliteter8.4 / 10
Service8.4 / 10
Skick8.2 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Spa
Parkering
TV
Bastu
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Solstolar
Hårtork
Minibar
Trädgård
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Sjöutsikt

Hotel Balneario de la Virgen ligger i Jaraba och placerar dig 17,4 km från Monasterio de Piedra och 40,3 km från Colegiata de Santa Maria. Detta hotell med spa ligger 0,2 km från Jarabafontänen och 2,6 km från Nuestra Senora de Jaraba-helgedomen. Känn dig som hemma i ett av de 86 individuellt inredda rummen. Sängen har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrummen har djupa badkar och regndusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Jarabafontänen - 0,2 km
Nuestra Senora de Jaraba-helgedomen - 2,3 km
Monasterio de Piedra - 17,4 km
Santa María de Huerta-klostret - 39,7 km
Museo Municipal de Calatayud - 40,1 km
Colegiata de Santa Maria - 40,3 km
Molina de Aragón slott - 48,5 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Koppla av och varva ned med massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till 15 bubbelpooler, heta källor och en bastu. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en spelhall. Du kan äta gott och beundra utsikten över trädgården på RIO MESA, en restaurang som specialiserar sig på medelhavsköket, eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.30 till 10.30.
  • Avgift för frukostbuffé: EUR 8 för vuxna och EUR 8 för barn
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: EUR 38.0 per natt
  • Spaavgift: 10 EUR per dag
  • Bubbelpoolsavgift: EUR 20 per dag.
  • Middag med värdfolket: EUR 18

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 20.00.
  • De varma källorna kan besökas från 10.00 till 20.30.
  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över Hotel Balneario de la Virgen

Adress

Hotel Balneario de la Virgen

Crta. Calmarza s/n

50238

Jaraba, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.