1 / 47

Hotel Rebstock

Meiringen, Schweiz

Nära Sherlock Holmes Museum

‌
‌

Recensioner

7 / 10av 72 omdömen
Renlighet7 / 10
Komfort6.8 / 10
Faciliteter6.6 / 10
Service7.4 / 10
Skick6.8 / 10

Bekvämligheter

Internet
TV
Husdjur tillåtna
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Hotel Rebstock ligger i Meiringen nära skidlifter, en kvarts bilfärd från både Brienzsjön och Sherlock Holmes Museum. Detta hotell ligger 0,4 km från Triftbrücke och 0,8 km från Meiringen-Hasliberg-linbanan. Känn dig som hemma i ett av de 30 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns bärbara fläktar och strykutrustning kan fås på begäran. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sherlock Holmes Museum - 0,2 km
Triftbrücke - 0,4 km
Meiringen-Hasliberg-linbanan - 0,6 km
Aare-klyftan - 2 km
Skidlift Reuti - Bidmi - 3,3 km
Reuti–Bidmi-linbanan - 3,4 km
Reichenbachfallen - 3,6 km
Wasserwendi-Lischen-Käserstatt-linbanan - 4,6 km
Melchsee-Frutt Ski Resort - 4,8 km
Sankt Jakobsleden - 8,1 km
Brünigpasset - 8,3 km
Brünigpasset - 8,3 km
Ballenbergs friluftsmuseum - 9 km
Brienzsjön - 12,2 km
Brienz färjeterminal - 13,1 km

Närmaste flygplatser är:
Bern (BRN-Belp) - 79,3 km
Zürich Airport (ZRH) - 116,7 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring, bankomat/banktjänster och hiss. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. När du vill äta något på detta hotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 09.00. LOCALIZE

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: 4.00 CHF per person per natt för vuxna; 1.50 CHF per natt för gäster mellan 6 och 15 år. Skatten gäller inte barn under 6 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: CHF 15 för vuxna och CHF 10 för barn
  • Avgift för husdjur: CHF 15 per husdjur per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Hotel Rebstock

Adress

Hotel Rebstock

Bahnhofstrasse 21

3860

Meiringen, Schweiz

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.