1 / 100

Swisstouch Oriental Resort Marsa Alam - All inclusive

El Quseir, Egypten

Vid vattnet

‌
‌

Recensioner

8.2 / 10av 42 omdömen
Renlighet8.2 / 10
Komfort8.6 / 10
Läge9.4 / 10
Faciliteter7.6 / 10
Service9.2 / 10
Skick7.8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
Spa
Parkering
Kaffebryggare
Barnpool
TV
Gym
Säkerhetsbox
Tennis
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Hårtork
Minibar
Trädgård
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
All inclusive
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Företagsvänlig
Hållbar
Familjevänlig

I El Quseir ligger Swisstouch Oriental Resort Marsa Alam - All inclusive vid havet, 1 min med bil från Röda havet och 12 min från Akassia Aqua Park. Skäm bort dig och bo i ett av 350 individuellt inredda rum med eldstäder och LED-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Röda havet - 0,7 km
Akassia Aqua Park - 12,4 km
Beduinmoskén - 16,5 km
Sharm el Lola-stranden - 26,6 km
Blå lagunens strand - 30,2 km
Myos Hormos - Quseer - Sidenvägen - 37,6 km
El Quseir gamla hamn - 37,7 km
Osmanska fästningen - 37,9 km
El-Quseir-fortet - 37,9 km
El Quseir korallrev - 38 km
Q Mall - 40,2 km
Port Ghalibs internationella marina - 46,6 km
Marsá Mubārak - 48,8 km
Sköldpaddsviken - 49,1 km

Närmaste flygplatser är:
Marsa Alam (RMF-Marsa Alam Intl.) - 39,3 km
Hurghada (HRG-Hurghada Intl.) - 180,8 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Efter ett dopp i en av 3 utomhuspooler kan du varva ned på den privata stranden. Swisstouch Oriental Resort Marsa Alam - All inclusive har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Mingla med andra gäster - här erbjuds alla gäster gratis mottagning dagligen. Här kan du ta en drink på någon av 4 barer/lounger, 2 strandbarer eller 3 poolbarer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Galamiddag på julafton (24 december) per vuxen: 75 EUR
  • Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 95 EUR

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för extrasäng: EUR 20.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 18.00.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Swisstouch Oriental Resort Marsa Alam - All inclusive

Adress

Swisstouch Oriental Resort Marsa Alam - All inclusive

Al Qusair - Marsa Allam Road, Km 35,

84721

El Quseir, Egypten

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.