1 / 29

Aguamar Apartamentos, Los Cristianos Downtown

Los Cristianos, Arona, Spanien

Nära Playa De Los Tarajales

‌
‌

Recensioner

8 / 10av 242 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort7.6 / 10
Läge7 / 10
Faciliteter7.8 / 10
Service8.4 / 10
Skick7.8 / 10

Bekvämligheter

Pool
Bar
Internet
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Brödrost
Solstolar
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Veranda

Aguamar Apartamentos, Los Cristianos Downtown ligger i Arona nära stranden, 4 min med bil från Siam Park och 9 min från Playa de Fañabé. Detta lägenhetshotell med familjevänlig profil ligger 2,6 km från Las Vistas-stranden och 2,9 km från Playa de las Américas. Känn dig som hemma i ett av de 140 rummen som har kök med kylskåp och mikrovågsugn. Rummen har privata balkonger. Wi-fi (avgift tillkommer) gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och separata sittutrymmen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Playa De Los Tarajales - 0,9 km
Montaña Chayofita - 1,5 km
Las Vistas-stranden - 1,5 km
Golf Las Americas - 2,1 km
Central Park of Arona - 2,2 km
Estadio Olímpico Municipal Antonio Domínguez - 2,4 km
Playa del Camison - 2,4 km
Arona Pyramid - 2,5 km
Veronicas Strip - 3 km
Bunkerstranden - 3 km
Playa de las Américas - 3 km
Siam Mall - 3 km
Playa de Troya - 3,2 km
Magma (konst- och kongresscenter) - 3,4 km
Montaña de Guaza - 3,5 km

Närmaste flygplatser är:
Teneriffa (TFS-Tenerife del sur) - 17 km
La Gomera (GMZ) - 77,1 km
Santa Cruz de Tenerife (TFN-Tenerife North) - 79,6 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Här har du tillgång till utomhuspool och kan njuta av terrassen. Boendet har även wi-fi mot en avgift och conciergetjänster. Aguamar Apartamentos, Los Cristianos Downtown har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Koppla av med din favoritdrink i deras bar eller poolbar.
  • Avgift för wi-fi på rummet: EUR 20 per vecka (avgiften kan variera)
  • Avgift för wi-fi i allmänna utrymmen: EUR 20 per vecka (avgiften kan variera)
  • Avgift för sen utcheckning: EUR 35

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över Aguamar Apartamentos, Los Cristianos Downtown

Adress

Aguamar Apartamentos, Los Cristianos Downtown

C/ Albani s/n.

38650

Los Cristianos, Arona, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.