




The Red Bricks Hotel
Shkodër, Albanien
Bekvämligheter
The Red Bricks Hotel ligger i Shkodër, en tio minuters promenad från både Marubi Permanenta Foto Utställning och Loro Boriçi-stadion. Detta hotell ligger 1,1 km från Shkoder historiska museum och 3,8 km från Rozafa-fästningen. Skäm bort dig och bo i ett av 17 individuellt inredda rum med eldstäder och smart-tv. Sängen har memory foam-madrass och italienska Frette-lakan. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Marubi Permanenta Foto Utställning - 0,6 km
Loro Boriçi-stadion - 0,8 km
Shkoder historiska museum - 0,9 km
Shkodra-slott - 3,1 km
Rozafa-fästningen - 3,2 km
Skadarsjön - 3,9 km
Kantina Kallmet - 34,3 km
Skanderbegs minnesmärke - 37,8 km
Minnesplakett - 41,7 km
Moder Theresa staty - 41,8 km
Moder Theresa-statyn - 42,5 km
Kryepazarit moské - 42,5 km
Mezjah moské - 42,6 km
Lamit moské - 42,6 km
Pashas moské - 43,2 km
Närmaste flygplatser är:
Podgorica (TGD) - 61,3 km
Tirana (TIA-Nene Tereza Intl.) - 82,3 km
Rekommenderad flygplats för The Red Bricks Hotel är Tirana (TIA-Nene Tereza Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Boendet har även en frisersalong, shopping på boendet och en eldstad i lobbyn. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 08.00 och 10.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.73 EUR per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 4 per fordon (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Det är möjligt att barn inte är berättigade till gratis frukost.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Gäster kan få tillåtelse att ta med sig husdjur genom att föranmäla detta. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
Karta över The Red Bricks Hotel
Adress
The Red Bricks Hotel
Street Studenti
4001
Shkodër, Albanien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.