1 / 61

Courtyard by Marriott Hilton Head Island

Hilton Head Island, South Carolina, USA

I Hilton Head (South End)

‌
‌

Recensioner

9 / 10av 830 omdömen
Renlighet9.4 / 10
Komfort9.4 / 10
Faciliteter8.4 / 10
Service9 / 10
Skick9.2 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Kaffebryggare
TV
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Öppen spis
Skrivbord
Elektrisk bil laddare
Företagsvänlig

När du bor på Courtyard by Marriott Hilton Head Island i Hilton Head (i området South End), är du en kort promenad från Coligny Plaza och 8 min promenad från Coligny Beach. Detta hotell ligger 4,2 km från Sea Pines skogsreservat och 4,8 km från Atlantic Dunes by Davis Love III. Känn dig som hemma i ett av de 115 luftkonditionerade rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, skrivbord och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Lowcountry Celebration Park - 0,2 km
Coligny Plaza - 0,2 km
The Sandbox - 0,3 km
Coligny Beach Park - 0,5 km
Coligny Beach - 0,6 km
Shipyard Beach - 0,7 km
Shipyard Golf Course - 2,1 km
Heron Point by Pete Dye at Sea Pines Resort - 2,2 km
Village at Wexford - 2,4 km
South Beach - 2,4 km
Van Der Meer Tennis Center - 2,5 km
Palmetto Dunes Beach - 3,6 km
Legendary Golf - 3,9 km
Sea Pines skogsreservat - 4 km
Atlantic Dunes by Davis Love III - 4,7 km

Närmaste flygplatser är:
Hilton Head Island, SC (HHH) - 14,8 km
Savannah - Hilton Head International Airport (SAV) - 74,9 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, reception (öppen dygnet runt) och tvättmöjligheter. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Här erbjuder man utomhuspool och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Detta hotell har även gratis wi-fi och bankettsal. Du kan äta middag på hotellets loungebar High Tide Rooftop Bar eller beställa snacks på deras kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar vid poolen. Frukost enligt egen beställning serveras på vardagar mellan 06.30 och 09.30 och på helger mellan 07.00 och 10.00 mot en avgift.
  • Avgift för frukost enligt egen beställning: USD 8.95–15.95 per person (ungefärligt pris)
  • Parkeringsavgift: USD 10 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över Courtyard by Marriott Hilton Head Island

Adress

Courtyard by Marriott Hilton Head Island

79 Pope Avenue

29928

Hilton Head Island, South Carolina, USA

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.