1 / 25

Residence & Conference Centre - Hamilton

Hamilton, Ontario, Kanada

Nära W. J. McCallion Planetarium

‌
‌

Recensioner

8.2 / 10av 894 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort7.6 / 10
Läge7 / 10
Faciliteter7.6 / 10
Service8 / 10
Skick7.8 / 10

Bekvämligheter

Internet
Parkering
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Frys

När du bor på detta lägenhetshotell i Hamilton kommer du att befinna dig nära flygplatsen, en kort promenad från Mohawk College och 5 min med bil från Art Gallery of Hamilton. Detta lägenhetshotell med familjevänlig profil ligger 3,8 km från TD Coliseum och 5,3 km från Royal Botanical Gardens. Slå dig till ro i den här lägenheten och gör dig hemmastadd i pentryt, som har en stor kyl med frys och en mikrovågsugn. I bekvämligheterna ingår skrivbord och städning varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Mohawk College - 0,1 km
Chedoke Falls - 0,9 km
Central Presbyterian Church - 2,8 km
St. Paul's Presbyterian Church - 3 km
Cathedral Basilica of Christ the King - 3,1 km
FirstOntario Concert Hall - 3,3 km
Hamilton City Hall - 3,5 km
Hamilton Convention Centre - 3,5 km
Nathaniel Hughson Gallery - 3,6 km
OXIGIN CLUB - 3,6 km
Art Gallery of Hamilton - 3,7 km
Landmark Cinemas Jackson Square - 3,7 km
Wentworth Steps Side Trail Trailhead - 3,8 km
Theatre Aquarius - 3,8 km
Hamilton Cemetery - 3,8 km

Närmaste flygplatser är:
Hamilton, ON (YHM-John C. Munro Hamilton Intl.) - 18,3 km
Kitchener, ON (YKF-Region of Waterloo Intl.) - 64,1 km
Toronto, ON (YYZ-Pearson Intl.) - 65,3 km

Rekommenderad flygplats för detta lägenhetshotell är Toronto, ON (YYZ-Pearson Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), tvättmöjligheter och bankomat/banktjänster. Detta lägenhetshotell har 2 konferensrum för olika typer av möten och events. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, en spelhall och bankettsal. Detta boende är stängt från 1 september till 30 april.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: CAD 100 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Upp till 2 barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.

Karta över Residence & Conference Centre - Hamilton

Adress

Residence & Conference Centre - Hamilton

245 Fennell Avenue West

L9C 7V7

Hamilton, Ontario, Kanada

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.