




Novotel Darwin Airport
Eaton, Norra territoriet, Australien
Bekvämligheter
Novotel Darwin Airport ligger i Darwin (i området Eaton), en kvarts bilfärd från både Hamnområdet i Darwin och Marrara Sports Complex. Detta hotell ligger 2,1 km från TIO Stadium och 3,8 km från Casuarina Square. Känn dig som hemma i ett av de 131 rummen med plasma-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, skrivbord och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Marrara Sports Complex - 1,3 km
TIO Stadium - 2,1 km
Casuarina Square - 3,7 km
Gubara - 3,9 km
Charles Darwin University - 4,2 km
Leanyer Recreation Park - 4,9 km
East Point Recreation Reserve - 6,1 km
Darwin Harbour - 6,8 km
Casuarina Beach - 6,9 km
Breezes Muirhead Dog Park - 7 km
Holmes Jungle Nature Park - 7,1 km
Crocodylus Park - 7,3 km
Fannie Bay Race Course - 7,5 km
Fannie Bay Gaol Museum - 8,1 km
Parap Village Markets - 8,2 km
Novotel Darwin Airport rekommenderar att du använder flygplatsen Darwin International Airport (DRW) - 0,5 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Planerar du ett event i Darwin? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 189 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Flygtransfer tur/retur är gratis (tillgänglig dygnet runt). Här erbjuds utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, en souvenirbutik eller tidningskiosk och bröllopstjänster. Du kan äta lunch och middag på hotellets restaurang Poolhouse Bar & Kitchen, som specialiserar sig på internationell gastronomi. Du kan även äta gott på deras kafé eller bara ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Koppla av med en drink på boendets bar eller en av 2 poolbarer. Komplett frukost serveras mot en avgift på vardagar mellan 06.00 och 10.30. Detta boende har tilldelats stjärnklassificering av den australienska myndigheten Star Ratings Australia.- Avgift för komplett frukost: AUD 35 för vuxna och AUD 17.50 för barn
- Avgift för parkering utan tak: AUD 20 per dag
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Avgift för extrasäng: AUD 50 per natt
- För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 1.4 procent
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Upp till 2 barn, 16 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Karta över Novotel Darwin Airport
Adress
Novotel Darwin Airport
2 Sir Norman Brearly Drive
0812
Eaton, Norra territoriet, Australien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.






























































































