




Hotel delle Terme
Campiglia Marittima, Italien
Bekvämligheter
Hotel delle Terme ligger i Campiglia Marittima, en kvarts promenad från både Hotel Terme di Caldana Allmän Pool och Calidario Terme Etrusche. Detta hotell ligger 3,9 km från Pieve di San Giovanni och 5,2 km från Parco costiero di Rimigliano. Känn dig som hemma i ett av de 44 luftkonditionerade rummen med minibarer och LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. Gäster erbjuds telefon och värdeförvaringsskåp, såväl som städning dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Hotel Terme di Caldana Allmän Pool - 0,7 km
Calidario Terme Etrusche - 1,1 km
Pieve di San Giovanni - 3,7 km
Parco costiero di Rimigliano - 5,2 km
San Silvestros arkeologiska gruvpark - 6,4 km
San Vincenzos hundstrand - 6,6 km
Spiaggia di Rimigliano - 6,6 km
Rubbia al Colle - 7,6 km
Tenuta Rubbia al Colle Vingård - 7,9 km
Parco Archeominerario di San Silvestro - 8 km
Podere Nannini vingård - 8 km
Tenuta Poggio Rosso vingård - 8,2 km
Marina di San Vincenzo - 8,4 km
Golfo di Baratti - 8,5 km
Parco archeologico di Baratti e Populonia - 9,2 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.00 per person per natt upp till 14 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
- Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per person per natt upp till 14 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per dag
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Spjälsäng (babysäng): EUR 25.0 per natt
- Avgift för extrasäng: EUR 30.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan juni och september.
- Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 19.00.
- Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter).
Karta över Hotel delle Terme
Adress
Hotel delle Terme
Viale Delle Terme 36/40
57021
Campiglia Marittima, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.