Azur Plaza
Hammamet, Tunisien
Recensioner
Bekvämligheter
Azur Plaza ligger i Hammamet (i området Mrezga), en tio minuters bilfärd från både Hammamet-stranden och Omar Khayam-stranden. Detta hotell vid stranden ligger 4,7 km från Funny Land och 4,7 km från Den stora moskén. Känn dig som hemma i ett av de 184 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummen har djupa badkar och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord och mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Omar Khayam-stranden - 1 km
Funny Land - 4,7 km
Den stora moskén - 4,7 km
Centre Culturel de Nabeul - 5,1 km
Bel Azur-stranden - 5,8 km
Nabeul-stranden - 6 km
Djebel Hammamet - 6,1 km
Kulturcentrum för barn - 6,1 km
Hammamets kyrka - 7,2 km
Hammamet Souk - 7,3 km
Hammamet-stranden - 7,4 km
Hammamet-fästningen - 7,6 km
Siren-statyn - 7,7 km
Internationella kulturcentret i Hammamet - 9 km
Dar Sebastiens internationella kulturcenter - 9,5 km
Närmaste flygplatser är:
Enfidha (NBE) - 63,1 km
Tunis (TUN-Tunis - Carthage Intl.) - 77,1 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Galamiddag på juldagen (25 december) per vuxen: 100 TND
- Avgift per barn för galamiddag på juldagen (25 december): 50 TND (från 2 till 12 år)
- Galamiddag på nyårsafton (31 december) per vuxen: 100 TND
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsafton (31 december): 50 TND (från 2 till 12 år)
- Galamiddag på nyårsdagen (1 januari) per vuxen: 100.0 TND
- Avgift per barn för galamiddag på nyårsdagen (1 januari): 50.0 TND (från 2 till 12 år)
- Galamiddag på alla hjärtans dag (14 februari) per vuxen: 100.0 TND
- Avgift per barn för galamiddag på alla hjärtans dag (14 februari): 50.0 TND (från 6 till 12 år)
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: 1.00 TND per boende per vistelse
- Turistavgift: TND 12.00 per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: TND 43 per person (tur och retur)
- Avgift för extrasäng: TND 70 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 18.00.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Azur Plaza
Adress
Azur Plaza
Hammamet nord Hammamet
8050
Hammamet, Tunisien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

























