1 / 67

The Oak Tree Inn

Balmaha, Glasgow, Skottland, Storbritannien

Nära Balmaha Visitor Centre

‌
‌

Recensioner

9.2 / 10av 638 omdömen
Renlighet9.4 / 10
Komfort9.2 / 10
Faciliteter9 / 10
Service9.4 / 10
Skick9.2 / 10

Bekvämligheter

Bar
Internet
Parkering
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Dusch
Sjöutsikt

I Balmaha ligger The Oak Tree Inn vid sjön, 1 min med bil från Loch Lomond och 8 min från Loch Lomond och Trossachs nationalpark. Detta värdshus ligger 16,1 km från Glengoyne Distillery och 18,6 km från Balloch Castle. Känn dig som hemma i ett av de 37 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns kaffe- och tebryggare och strykutrustning kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Balmaha Visitor Centre - 0,1 km
Loch Lomond - 0,2 km
Inchailloch - 1,4 km
Conic Hill - 2,2 km
Drymen War Memorial - 6,2 km
Rob Roy Way - South - 6,2 km
West Highland Way Trail Access - Balmaha - 7,1 km
Loch Lomond och Trossachs nationalpark - 8,9 km
Glengoyne Distillery - 16,1 km
Art4you Scotland - 17,7 km
Balloch Castle - 18,6 km
Balloch Castle Country Park - 19 km
Three Lochs Way - 19,1 km
SEA LIFE Loch Lomond Aquarium - 20,1 km
Maid of the Loch - 20,2 km

The Oak Tree Inn rekommenderar att du använder flygplatsen Glasgow International Airport (GLA) - 42,2 km

Receptionen är endast bemannad under vissa tider. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Du kan äta lunch och middag på värdshusets restaurang The Oak Tree Inn, som specialiserar sig på brittiska köket, eller beställa snacks på deras kafé. Slappna av med en god drink på en av boendets 2 barer/lounger. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.30. Boendet har fått officiell stjärngradering från VisitScotland, som är Skottlands nationella turistorganisation.
  • Avgift för komplett frukost: GBP 2.50–15.00 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för husdjur: GBP 20 per boende per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Husdjur tillåts endast i vissa rum (avgifter tillkommer, information om detta under Avgifter). Gäster kan få ett av dessa rum genom att kontakta receptionen direkt med hjälp av informationen i bokningsbekräftelsen.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.

Karta över The Oak Tree Inn

Adress

The Oak Tree Inn

Balmaha Road

G63 0JQ

Balmaha, Glasgow, Skottland, Storbritannien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.