




Riad La maison d'à côté
Meknes, Marocko
Bekvämligheter
Riad La maison d'à côté ligger i hjärtat av Meknes, en fem minuters promenad från både El Hedim Square och Dar Jamai-museet. Denna riad ligger 0,6 km från Sidi ben Aïssas mausoleum och 1,7 km från Bab el-Khemis. Känn dig som hemma i ett av de 5 individuellt inredda rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns mörkläggningsgardiner och gratis spjälsängar kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
El Hedim Square - 0,2 km
Dar Jamai-museet - 0,2 km
Bou Inania Medersa - 0,3 km
Stora moskén - 0,4 km
Bab Berrima - 0,4 km
Kobt Souk - 0,4 km
Meknes museum - 0,5 km
Bab el-Mansour - 0,5 km
Koubbat as-Sufara’ - 0,7 km
Karas fängelse - 0,8 km
Moulay Ismails mausoleum - 0,8 km
Sidi ben Aïssas mausoleum - 0,9 km
Bab el-Khemis - 0,9 km
Royal Golf de Meknès - 0,9 km
Bab Berdieyinne - 0,9 km
Den största flygplatsen i närheten är Fes (FEZ-Saiss) - 81,9 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bibliotek. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift. Skäm bort dig själv med massage eller njut av utsikten från deras terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Riad La maison d'à côté har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 07.30 och 10.30.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 3.15 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 50 per fordon (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
Karta över Riad La maison d'à côté
Adress
Riad La maison d'à côté
25 derb Lakhouaja
50000
Meknes, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.