1 / 34

Hôtel Diamarek

St. Louis, Senegal

Nära S:t Louis Beach

‌
‌

Recensioner

7.8 / 10av 17 omdömen
Renlighet7.6 / 10
Komfort7 / 10
Faciliteter6.4 / 10
Service8 / 10
Skick7 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Barnpool
TV
Husdjur tillåtna
Säkerhetsbox
Tennis
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Solstolar
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Hôtel Diamarek ligger i St. Louis nära stranden, en 4 minuters promenad från S:t Louis Beach. Detta hotell vid stranden ligger 4,2 km från Guet N'Dar och 6 km från Stora moskén. Känn dig som hemma i ett av de 40 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

S:t Louis Beach - 0,3 km
Guet N'Dar - 4,4 km
Stora moskén - 6 km
Saint-Louis ön - 6,1 km
Place Faidherbe - 6,3 km
Faidherbebron - 6,6 km
IFAN-museet - 7,1 km
Gaston Berger University - 16,3 km
Guembeulreservatet - 19,1 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och avgiftsfri parkering finns även på plats. Här erbjuder man utomhuspool och inomhustennisbana. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en spelhall. Deras restaurang DIAMAREK, som specialiserat sig på internationell gastronomi, har en loungebar där du kan ta en drink, men du kan även ta det lugnt på rummet med rumsservice. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar vid poolen. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 09.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 1.68 EUR per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för kontinental frukost: EUR 5 per person (ungefärligt pris)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: EUR 24.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Karta över Hôtel Diamarek

Adress

Hôtel Diamarek

Langue de Barbarie

693

St. Louis, Senegal

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.