1 / 28

Crown Apartments

Apokoronas, Grekland

Nära Kalyves strand



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Crown Apartments ligger i Apokoronas vid havet, en kvarts bilfärd från både Soudas hamn och Kalyves strand. Denna lägenhet ligger 19,2 km från Chanias stadsmarknad och 19,8 km från Gamla venetianska hamnen. Känn dig som hemma i ett av de 7 rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Sängen har sängtillbehör av högsta kvalitet, och samtliga rum har en dubbel bäddsoffa. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan en 32-tums LED-tv erbjuder underhållning. På rummet finns laptopanpassade värdeförvaringsskåp och mikrovågsugnar. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kalyves strand - 0,2 km
Kera - 1,1 km
Almyrida Beach - 2,2 km
Blå kusten - 2,4 km
Kiani strand - 3,2 km
Soudabukten - 3,8 km
Kalami strand - 4,5 km
Gavalochoris museum över historia och folksagor - 6,4 km
Art of Living Glasfabrik - 6,6 km
Koutalas strand - 9 km
Antika staden Aptera - 10,5 km
Samonas grotta - 10,5 km
Soudas hamn - 11,9 km
Samonas olivträd - 12,1 km
Agios Nikolaos fort - 13,5 km

Crown Apartments rekommenderar att du använder flygplatsen Chania (CHQ-Ioannis Daskalogiannis) - 28,4 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring, tvättmöjligheter och mikro i allmänt utrymme. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
  • Alkohol serveras inte här.

Karta över Crown Apartments

Adress

Crown Apartments

Proedrou Stylianou Xenaki 570

73003

Apokoronas, Grekland

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.