Villa Ana Margarida Beach
Ericeira, Mafra, Portugal
Recensioner
Bekvämligheter
Villa Ana Margarida Beach ligger i Ericeira vid vattnet, 1 min promenad från Praia de São Sebastião och 9 min från Praia Norte. Denna lägenhet vid stranden ligger 0,7 km från Ermida de São Sebastião da Ericeira och 1,5 km från Fiskarnas strand. Känn dig som hemma i ett av de 12 individuellt inredda rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Rummen har privata balkonger/terrasser. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 24-tums platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns minibarer och mikrovågsugnar. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Praia de São Sebastião - 0,1 km
Praia Norte - 0,8 km
Ermida de São Sebastião da Ericeira - 0,8 km
Fiskarnas strand - 1,2 km
Ericeiras torgmarknad - 1,4 km
Praia da Ribeira d'Ilhas - 1,5 km
Santa Marta-parken - 1,9 km
Foz de Lizandro strand - 3,8 km
São Lourenço-stranden - 4,5 km
Aldeia Tipica - 8,1 km
Sankt Andreas kyrka - 10,5 km
Mafras nationalpalats - 11,1 km
Praça da República - 11,4 km
Tapada Nacional de Mafra Park - 11,4 km
Mafra-klostret - 11,6 km
Närmaste flygplatser är:
Cascais (CAT) - 61,9 km
Lissabon (LIS-Humberto Delgado) - 47 km
Rekommenderad flygplats för Villa Ana Margarida Beach är Lissabon (LIS-Humberto Delgado).
Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter och vattenautomat. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här erbjuds utomhuspool och bastu. Boendet har även gratis wi-fi, ett picknickområde och utomhusgrill.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 30 april, EUR 1.20 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.
- Stadsskatt: Från 1 maj till 31 oktober, EUR 2.50 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 65 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
- Avgift för sen incheckning: EUR 50 för incheckning mellan 23.30 och 13.00
- Avgift för extrasäng: EUR 20 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är öppen mellan april och november.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- Boendet rengörs av städpersonal.
- Gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
Karta över Villa Ana Margarida Beach
Adress
Villa Ana Margarida Beach
Praceta da Praia do Matadouro
2655-467
Ericeira, Mafra, Portugal
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

































































































