City Hotel & Suites Foligno
Foligno, Italien
Recensioner
Bekvämligheter
City Hotel & Suites Foligno ligger centralt i Foligno, en kvarts bilfärd från både Santa Maria degli Angeli-basilikan och San Giovanni Battista sjukhus. Detta hotell ligger 19,5 km från Basilica Papale di San Francesco och 1,2 km från La Giostrina dei Canapè. Känn dig som hemma i ett av de 88 rummen med minibar och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, bidéer och hårtorkar. På rummet finns skrivbord, kaffe- och tebryggare och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
San Giovanni Battista sjukhus - 0,2 km
St. Nicolo-kyrkan - 1,1 km
La Giostrina dei Canapè - 1,3 km
Kyrkan Santa Maria Infraportas - 1,3 km
San Feliciano-katedralen (Duomo) - 1,5 km
Palazzo Trinci - 1,6 km
Foligno Palazzo Comunale - 1,6 km
Villa dei Mosaici di Spello - 4,6 km
Porta Consolare - 4,6 km
Cappella Baglioni - 4,7 km
Pinacoteca Civica - 4,8 km
Sant'Andrea-kyrkan - 4,9 km
Santa Maria Maggiore - 4,9 km
Porta di Venere - 6 km
Villa Fidelia - 6,5 km
City Hotel & Suites Foligno rekommenderar att du använder flygplatsen San Francesco d'Assisi Airport (PEG), Perugia, Italien - 27,2 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, expressincheckning och expressutcheckning. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig på begäran), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till hyrcyklar, gratis wi-fi och conciergetjänster. Boendet har även en frisersalong, en tv i allmänt utrymme och rabatt på närliggande fitnesscenter. City Hotel & Suites Foligno har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Här erbjuds en gratis frukostbuffé på vardagar mellan 06.30 och 09.30. Det här boendet har tilldelats sin officiella stjärngradering av the local rating authority.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt i upp till 4 nätter. Skatten gäller inte barn under 13 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 35 per person (enkel resa)
- Avgift för husdjur: EUR 10 per husdjur per dag
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Avgift för sen incheckning
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över City Hotel & Suites Foligno
Adress
City Hotel & Suites Foligno
Via Massimo Arcamone 16
06034
Foligno, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.


















































