The Bricks Rome
Vatikanen, Rom, Italien
Recensioner
Bekvämligheter
I Rom-området Aurelio ligger The Bricks Rome en fem minuters bilfärd från både San Carlo di Nancy-sjukhuset och Istituto Dermopatico dell'Immacolata. Detta pensionat ligger 3 km från Tribunale Ordinario di Roma - Sezione Penale och 3,2 km från Vatikanens grottor. Känn dig som hemma i ett av de 6 luftkonditionerade rummen med LCD-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
San Carlo di Nancy-sjukhuset - 1,9 km
Vatikanträdgården - 2 km
Istituto Dermopatico dell'Immacolata - 2,1 km
Monte Mario - 2,1 km
Villa Doria Pamphili - 2,1 km
Tribunale Ordinario di Roma - Sezione Penale - 2,5 km
Vatikanmuseerna - 2,6 km
Piazzale Clodio - 2,8 km
Fondazione Policlinico Universitario Agostino Gemelli - 3,1 km
Via Cola di Rienzo - 3,1 km
Piazza San Pietro - 3,2 km
Sankt Peterskyrkan - 3,3 km
Sixtinska kapellet - 3,5 km
Vatikanens grottor - 3,6 km
Casino di Pio IV - 3,6 km
Närmaste flygplatser är:
Ciampinos flygplats (CIA) - 33,1 km
Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.) - 27,3 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 7.00 EUR per person per natt i upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 10 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 50.00 per fordon
- Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Karta över The Bricks Rome
Adress
The Bricks Rome
Via dei Laterizi 16
00167
Vatikanen, Rom, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.















































