Hotel Mancino 12
Rione II Trevi, Rom, Italien
Recensioner
Bekvämligheter
Hotel Mancino 12 ligger centralt i Rom, en kort promenad från Via del Corso och 5 min promenad från Forum Romanum. Detta hotell ligger 0,5 km från Trevifontänen och 0,7 km från Pantheon. Känn dig som hemma i ett av de 14 luftkonditionerade rummen med minibarer och LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Via del Corso - 0,1 km
Piazza Venezia - 0,1 km
Viktor Emanuel-monumentet - 0,2 km
Monumento Nazionale a Vittorio Emanuele II - 0,3 km
Forum Romanum - 0,4 km
Via Nazionale - 0,5 km
Trevifontänen - 0,5 km
Via del Tritone - 0,6 km
Capitoline-museet - 0,6 km
Piazza della Rotonda - 0,7 km
Pantheon - 0,7 km
Corso Vittorio Emanuele II - 0,7 km
Largo di Torre Argentina - 0,7 km
Quirinalpalatset - 0,8 km
Piazza Barberini - 1 km
Närmaste flygplatser är:
Ciampinos flygplats (CIA) - 16,2 km
Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.) - 29,2 km
Rekommenderad flygplats för Hotel Mancino 12 är Rom (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vinci Intl.).
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Det här boendet har tilldelats sin officiella stjärngradering av the local rating authority.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 7.50 EUR per person per natt i upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 10 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 98 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 2)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Karta över Hotel Mancino 12
Adress
Hotel Mancino 12
Via del Mancino 12
00187
Rione II Trevi, Rom, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.


























