1 / 49

Hotel Vesper House

Aniołki, Gdansk, Polen

I Gdańsk (Aniołki)

‌
‌

Recensioner

9.4 / 10av 11 omdömen
Renlighet8.8 / 10
Komfort8 / 10
Faciliteter10 / 10
Service9.2 / 10
Skick8.8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord

Hotel Vesper House ligger i Gdańsk (i området Aniołki), en fem minuters bilfärd från både Gdansk gamla rådhus och Gdańsk medicinska universitet. Detta hotell ligger 1 km från Gdansk tekniska universitet och 1 km från długi targ. Känn dig som hemma i ett av de 17 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Gdańsk medicinska universitet - 0,3 km
Gdansk tekniska universitet - 0,8 km
Długi targ - 0,9 km
Mariacka gatan - 0,9 km
Hewelianum Centre - 1,9 km
Europeiska solidaritetscentret - 1,9 km
Madison shoppinggalleria - 2,1 km
Manhattan Shoppingcenter - 2,2 km
Nadbałtyckie Centrum Kultury - 2,3 km
Gdansk gamla rådhus - 2,3 km
Johannes Hevelius-monumentet - 2,4 km
Sankt Katarinas kyrka - 2,4 km
Den stora kvarnen - 2,5 km
Koltorget - 2,6 km
Forum Gdańsk - 2,7 km

Den största flygplatsen i närheten är Gdańsk Lech Wałęsa Airport (GDN), Gdańsk, Polen - 13,7 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.46 PLN per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: PLN 55 för vuxna och PLN 28 för barn
  • Parkeringsavgift: PLN 50 per dag
  • Spjälsäng (babysäng): PLN 40.0 per dag
  • Avgift för extrasäng: PLN 60.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Hotel Vesper House

Adress

Hotel Vesper House

Daniela Fahrenheita

80-214

Aniołki, Gdansk, Polen

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.