Hotel Ohta
Polyustrovo, St. Petersburg, Ryssland
Recensioner
Bekvämligheter
Hotel Ohta ligger i St. Petersburg (i området Polyustrovo), tio minuter med bil från både Smolny Institute och Smolnys katedral. Detta hotell ligger 6,2 km från Nevskij prospekt och 6,2 km från Vosstaniya-torget. Känn dig som hemma i ett av de 14 luftkonditionerade rummen med kylskåp. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar och dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Smolny Institute - 4,4 km
Smolnys katedral - 4,7 km
Nevskij prospekt - 6,2 km
Vosstaniya-torget - 6,2 km
St. Petersburg Wax Museum - 6,2 km
Ligovsky Prospekt - 6,3 km
Oktyabrskij stora konsertsal - 6,3 km
Tavricheskys palats - 6,4 km
Transfiguration Cathedral - 6,7 km
Stockmann - 6,7 km
Summer Garden - 6,8 km
Palace Embankment - 6,8 km
Liteyny Prospekt - 6,9 km
Museum of the Defense and Siege of Leningrad - 6,9 km
Stieglitzmuseet - 6,9 km
Den största flygplatsen i närheten är Sankt Petersburg (LED-Pulkovo) - 43,9 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och parkering (avgift tillkommer) finns på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice. Här erbjuds en gratis frukost enligt egen beställning dagligen mellan 08.00 och 10.00.- Parkeringsavgift: RUB 200 per natt
- Avgift för extrasäng: RUB 1000 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
- Ryska medborgare: Vuxna (14 år och äldre) måste uppvisa giltigt inrikespass vid incheckningen (internationella ryska pass eller körkort godtas inte). Födelseattester måste uppvisas för alla ryska barn (under 14 år) vid incheckningen. Om en rysk släkting eller förmyndare (som inte är förälder till barnet) reser med ett barn under 14 år i Ryssland, måste denne släkting eller förmyndare vid inckeckningen även visa upp dokumentation som intygar att hen får resa med barnet. Icke-ryska medborgare: Vuxna och barn måste uppvisa giltigt pass, visum och migrationskort vid incheckningen.
- Ett barn, 5 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
Karta över Hotel Ohta
Adress
Hotel Ohta
Revolutsii Shosse 52
195253
Polyustrovo, St. Petersburg, Ryssland
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.

























