1 / 100

The Nomad Hostel

Alfalfa, Sevilla, Spanien

Nära Katedralen i Sevilla

‌
‌

Recensioner

8.8 / 10av 172 omdömen
Renlighet8.8 / 10
Komfort8.6 / 10
Läge9.4 / 10
Faciliteter9 / 10
Service9.2 / 10
Skick8.8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Kaffebryggare
TV
Ugn
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Takfläkt
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Frys

The Nomad Hostel ligger centralt i Sevilla, en tio minuters promenad från både Katedralen i Sevilla och Plaza de Armas shoppingcenter. Detta vandrarhem ligger 1,1 km från Kungliga Alcázar i Sevilla och 3,1 km från Plaza de España. Känn dig som hemma i ett av de 15 luftkonditionerade rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Laga din egen mat i det delade/gemensamma köket. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns takfläkt och strykutrustning kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Calle Sierpes - 0,2 km
Magdalena-kyrkan - 0,3 km
Museo Casa de la Memoria - 0,4 km
Plaza Nueva - 0,4 km
Palacio de la Condesa de Lebrija - 0,4 km
Museum of Fine Arts - 0,4 km
Chiesa dell'Annunciazione - 0,5 km
Salvador-kyrkan - 0,5 km
Plaza de San Francisco (torg) - 0,5 km
Sevillas stadshus - 0,5 km
Metropol Parasol - 0,5 km
Plaza de la Encarnación - 0,6 km
Sevilla de Ópera - 0,6 km
Plaza de Armas shoppingcenter - 0,6 km
Mercado Lonja del Barranco - 0,7 km

Den största flygplatsen i närheten är Seville (SVQ-San Pablo) - 22,4 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, expressincheckning och expressutcheckning. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från takterrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och gemensamt vardagsrum. När hungern gör sig påmind kan du äta något på vandrarhemmets kafé. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 18.50 per per natt (850 meter bort)
  • Avgift för extrasäng: EUR 20.0 per natt
  • Tvättavgift: 7 EUR per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över The Nomad Hostel

Adress

The Nomad Hostel

Calle Itálica, 1

41001

Alfalfa, Sevilla, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.