1 / 23

Residhome du Théâtre

Valenciennes, Frankrike

Nära Jardin des Floralies

‌
‌

Recensioner

8.8 / 10av 258 omdömen
Renlighet8.8 / 10
Komfort8.8 / 10
Läge8.4 / 10
Faciliteter8.4 / 10
Service8.6 / 10
Skick9 / 10

Bekvämligheter

Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Skrivbord

I Valenciennes ligger Residhome du Théâtre i ett shoppingområde, en kvarts promenad från både Jardin des Floralies och Musée des Beaux-Arts. Detta lägenhetshotell ligger 1,2 km från Valenciennes stadshus och 1,5 km från Parc de la Rhônelle. Känn dig som hemma i ett av de 71 rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Jardin des Floralies - 0,5 km
Musée des Beaux-Arts - 0,9 km
Valenciennes stadshus - 1 km
Parc de la Rhônelle - 1,3 km
Valenciennes Golf - 1,7 km
Stade Nungesser - 2,1 km
Scarpe-Escaut regionala naturpark - 3,6 km
Pure Aventure - 5,8 km
Avesnois regionala naturpark - 10 km
Mormal Golf - 17,4 km
Dock 79 fritidspark - 26,4 km
Grand Hornu - 29,5 km
Tyska kyrkogården på Solesmesvägen - 31,7 km
Departementala Henri Matisse-museet - 32,1 km
Caudresien museum för spets och broderi - 32,2 km

Den största flygplatsen i närheten är Lille (LIL-Lesquin) - 47,1 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, tvättmöjligheter och hiss. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Få tillgång till fitnesscenter och gratis wi-fi. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 07.00 och 09.30 och på helger mellan 08.00 och 10.30 mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 1.65 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 17 för vuxna och EUR 8.5 för barn
  • Avgift för parkering under tak: EUR 10 per natt
  • Avgift för husdjur: EUR 9 per boende per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen avgift tas ut för barn som är 12 år eller yngre som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
  • Alkohol serveras ej och är förbjudet på detta boende.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över Residhome du Théâtre

Adress

Residhome du Théâtre

90, Boulevard Henri Harpignies

59300

Valenciennes, Frankrike

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.