AC Hotel by Marriott Madrid Airport
San Blas-Canillejas, Madrid, Spanien
Recensioner
Bekvämligheter
AC Hotel by Marriott Madrid Airport ligger i Madrid (i området San Blas-Canillejas), en tio minuters bilfärd från både IFEMA (Feria de Madrid) och Riyadh Air Metropolitano. Detta hotell ligger 14,4 km från Bernabéustadion och 14,6 km från Parque del Retiro. Känn dig som hemma i ett av de 113 rummen med minibar och plasma-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med bidéer och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Plenilunio köpcentrum - 4,9 km
Calle de Alcalá - 6 km
Riyadh Air Metropolitano - 6,6 km
IFEMA (Feria de Madrid) - 8 km
Hipercor Campo de las Naciones köpcenter - 8,7 km
Parque Europa - 9,8 km
C.C. Arturo Soria Plaza - 10 km
Real Madrid City - 11 km
Faunia - 11,8 km
Hospital Gregorio Maranon - 13,2 km
Calle de Serrani - 13,4 km
Auditorio Nacional de Música - 13,5 km
Movistar Arena - 13,5 km
San Camilo Hospital Quirón - 13,6 km
Paseo de la Castellana - 13,6 km
AC Hotel by Marriott Madrid Airport rekommenderar att du använder flygplatsen Adolfo Suárez Madrid-Barajas Airport (MAD), Madrid, Spanien - 9 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Planerar du ett event i Madrid? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 600 kvadratmeter, däribland konferenscenter och mötesrum. Flygtransfer tur/retur är gratis enligt tidtabell. Här har du tillgång till gym och kan njuta av trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, bröllopstjänster och en tv i allmänt utrymme. AC Hotel by Marriott Madrid Airport har en restaurang där gästerna kan avnjuta en utsökt måltid. Man kan även köpa nåt på deras snackbar/deli. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 12.00. Följande anläggningar är stängda efter årstid varje år från 23 december till 7 januari:- Bar
- Restaurang
- Avgift för frukostbuffé: EUR 16.50 per person (ungefärligt pris)
- Parkeringsavgift: EUR 14 per dag
- Avgift för extrasäng: EUR 30 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över AC Hotel by Marriott Madrid Airport
Adress
AC Hotel by Marriott Madrid Airport
Camino de las Rejas, 5, Coslada
28022
San Blas-Canillejas, Madrid, Spanien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
































































