1 / 46

Hotel Lucerna Ciudad Juarez

Ciudad Juarez, Chihuahua, Mexiko

Nära Hospital de la Mujer



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
TV
Gym
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig
Familjevänlig

Hotel Lucerna Ciudad Juarez ligger mitt i Ciudad Juárez, en 4 minuters promenad från Hospital de la Mujer och 8 minuter från Plaza de las Americas. Detta hotell i lyxstil ligger 1,6 km från Jaime Canales Lira-stadion och 1,8 km från Estadio 20 de Noviembre. Känn dig som hemma i ett av de 138 luftkonditionerade rummen med iPod-dockningsstationer. Rummen har privata balkonger. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar/dusch, hårtorkar och badrockar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Hospital de la Mujer - 0,3 km
Plaza de las Americas - 0,6 km
Ciudad Juárez konstmuseum - 0,9 km
Jaime Canales Lira-stadion - 1 km
Estadio 20 de Noviembre - 1,3 km
Paso del Norte kulturcenter - 1,4 km
UACH:s forskarbyggnad - 1,5 km
UACJ - Universidad Autónoma de Ciudad Juárez - 2,1 km
Monument a la Mexicanidad - 2,9 km
Juarez marknad - 3 km
Benito Juarez Monument - 3,2 km
Benito Juárez Olympiastadion - 3,4 km
Chamizals arkeologiska museum - 3,6 km
Museo de la Revolución en la Frontera - 3,6 km
Parque Público Federal el Chamizal - 3,6 km

Närmaste flygplatser är:
El Paso International Airport (ELP) (flygplats) - 15,6 km
Ciudad Juarez, Chihuahua (CJS-Abraham Gonzalez Intl.) - 13,1 km

Rekommenderad flygplats för Hotel Lucerna Ciudad Juarez är Ciudad Juarez, Chihuahua (CJS-Abraham Gonzalez Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds utomhuspool och dygnet runt-öppet fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och gratis barnpassning. Hotellets restaurang Acueducto serverar lunch, middag och brunch, men vill du lata dig ordentligt kan du koppla av på rummet med deras rumsservice dygnet runt. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.00 till 12.00.
  • Avgift för frukostbuffé: USD 26 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 22.00.
  • Upp till 2 barn, 12 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Hotel Lucerna Ciudad Juarez

Adress

Hotel Lucerna Ciudad Juarez

Paseo Triunfo De La Republica 3976

32200

Ciudad Juarez, Chihuahua, Mexiko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.