1 / 22

Hotel Clarion

Jawlakhel, Lalitpur, Nepal

Nära Patan Zoo

‌
‌

Recensioner

8.6 / 10av 7 omdömen
Renlighet8.8 / 10
Komfort7 / 10
Faciliteter8 / 10
Service9.4 / 10
Skick8.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Parkering
TV
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Trädgård
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Hotel Clarion ligger i Lalitpur, en tio minuters bilfärd från både Pashupatinath-templet och Boudhanath. Detta hotell ligger 0,5 km från Patan Zoo och 1,2 km från Hari Shankar Temple. Känn dig som hemma i ett av de 10 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Patan Zoo - 0,5 km
Patan Durbar-torget - 1 km
Krishna Mandir - 1,1 km
Mahaboudha Temple - 1,1 km
Hari Shankar Temple - 1,1 km
Hiranya Varna Mahaa Vihar (Gyllene templet) - 1,1 km
Patan Museum - 1,2 km
Banglamukhi-templet - 1,3 km
Mahabouddha Temple - 1,5 km
Kathmandu University School of Management - 2 km
Nepal Mediciti Hospital - 2,2 km
Jagannath Temple - 3,5 km
Tribhuwans universitet - 3,6 km
Dakshinkali-templet - 3,8 km
Dasarath Rangasala-stadion - 3,8 km

Den största flygplatsen i närheten är Kathmandu (KTM-Tribhuvan Intl.) - 7,1 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till hyrcyklar och kan njuta av trädgården. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan stilla din aptit på detta hotells restaurang som serverar lunch och middag. Vill du hellre mysa på rummet har du dessutom tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.
  • Avgift för kontinental frukost: USD 5 för vuxna och USD 5 för barn
  • Avgift för flygtransfer: USD 900 per fordon (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: USD 900 (enkel resa)
  • Avgift för extrasäng: USD 30.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta över Hotel Clarion

Adress

Hotel Clarion

Manbhawan

Jawlakhel, Lalitpur, Nepal

N 27.672011 E 85.316562

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.