ROBINSON SCHLANITZEN ALM
Sonnenalpe Nassfeld, Hermagor-Pressegger See, Österrike
Recensioner
Bekvämligheter
ROBINSON SCHLANITZEN ALM ligger i Hermagor-Pressegger See nära skidlifter, en kort 3 minuters promenad från Sesselbahn-Sonnleitn skidlift och 6 minuter från Weitenboden skidlift. Detta hotell med exklusiv profil ligger 0,5 km från Schlanitzer Übungs skidlift och 1 km från Schlanitzer Babylift. Känn dig som hemma i ett av de 169 rummen med kylskåp och platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Gäster erbjuds telefon och värdeförvaringsskåp, såväl som städning dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Sesselbahn-Sonnleitn skidlift - 0,2 km
Weitenboden skidlift - 0,5 km
Schlanitzer Übungs skidlift - 0,5 km
Schlanitzer Babylift - 0,8 km
Tressdorferalm-Übungs skidlift - 1,4 km
Kuhalm skidlift - 1,4 km
Zweikofelbahn - 1,8 km
Millennium Express Sektion III - 1,8 km
Rossalm skidlift - 1,8 km
Trogkofelbahn - 2,1 km
Eggerbodenlift - 3 km
Kanonenrohr skidlift - 3,4 km
Gartnerkofel linbana - 3,5 km
Babydoppel skidlift - 3,5 km
Trögl skidlift - 3,6 km
Den största flygplatsen i närheten är Klagenfurt (KLU-Woerthersee) - 106,9 km
Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), flerspråkig personal och bagageförvaring. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. På detta hotell erbjuds gäster ski-in/ski-out och både nattklubb och gym. Boendet har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och skidförvaring. Gäster kan snabbt och enkelt ta sig till skidbackarna med den kostnadsfria skidbussen. Låt väl smaka av internationell gastronomi på Main restaurant, en av de 2 restauranger detta hotell erbjuder. Slappna av med en god drink på en av boendets 3 barer/lounger. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 07.30 och 10.00. Detta boende är stängt under oktober, november och april.Du ska betala följande avgifter på boendet:
- Stadsskatt: 0.70 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
- Turistavgift: EUR 2.00 per person per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Avgift för sen utcheckning: EUR 35 (endast i mån av tillgång)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 20.00.
- Förhandsbokningar krävs för spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.
- Höjdbegränsning gäller för parkering.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
Karta över ROBINSON SCHLANITZEN ALM
Adress
ROBINSON SCHLANITZEN ALM
Sonnenleitn
9620
Sonnenalpe Nassfeld, Hermagor-Pressegger See, Österrike
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.



























































































