1 / 63

B5 Boutique Hotel Lugano

Malcantone, Schweiz

I Lugano (Besso)

‌
‌

Recensioner

8.8 / 10av 229 omdömen
Renlighet9.4 / 10
Komfort8.2 / 10
Faciliteter8.8 / 10
Service9.2 / 10
Skick8.6 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Hårtork
Trädgård
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Mitt i Lugano ligger B5 Boutique Hotel Lugano med femton minuters promenadväg till både Luganosjön och Parco Ciani. Detta hotell ligger 2,3 km från LAC Lugano Arte e Cultura och 3,2 km från Funicolare Monte Brè - Cassarate Station. Känn dig som hemma i ett av de 20 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns laptopanpassade värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

San Lorenzo-katedralen - 0,5 km
Santa Maria degli Angeli - 0,6 km
Piazza della Riforma - 0,8 km
Via Gottardo - 0,8 km
Via Nassa - 0,8 km
Cantonal Art Museum - 0,9 km
Luganosjön - 0,9 km
Santa Maria degli Angioli-kyrkan - 1,1 km
Parco Ciani - 1,1 km
Casino Lugano - 1,1 km
Palazzo dei Congressi - 1,2 km
LAC Lugano Arte e Cultura - 1,2 km
Villa Ciani - 1,2 km
MASILugano Museo d'arte della Svizzera italiana - 1,3 km
Collezione Giancarlo e Danna Olgiati - 1,3 km

Närmaste flygplatser är:
Lugano (LUG-Agno) - 5,2 km
Malpensas internationella flygplats (MXP) - 79,6 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och hiss. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och ett picknickområde. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 07.30 och 10.00 och på helger mellan 08.00 och 10.30 mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Turistavgift: CHF 4.2 per person per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: CHF 25 per person (ungefärligt pris)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Barn som är 14 år och yngre är inte tillåtna.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över B5 Boutique Hotel Lugano

Adress

B5 Boutique Hotel Lugano

Via Francesco Borromini 5

6900

Malcantone, Schweiz

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.