Crowne Plaza Bursa Convention Center & Thermal Spa by IHG
Nilüfer, Turkiet
Recensioner
Bekvämligheter
När du bor på Crowne Plaza Bursa Convention Center & Thermal Spa by IHG i centrala Bursa är du endast en kort promenad från ParkOra livsstil- och underhållningscenter och fem minuters promenad från Sur Yapı Marka. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 0,9 km från CarrefourSa och 1,5 km från Hüdavendigar Kents park. Känn dig som hemma i ett av de 216 luftkonditionerade rummen med minibar och platt-tv. Sängen i ditt rum har bäddmadrass. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum har djupa badkar och gratis toalettartiklar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
ParkOra livsstil- och underhållningscenter - 0,3 km
Sur Yapı Marka - 0,4 km
Mihraplıs park - 0,5 km
CarrefourSa - 0,5 km
Hüdavendigar Kents park - 0,9 km
Timsah Arena - 1,4 km
Buzz Park - 2,1 km
Konak Kultur Evi - 2,2 km
Acibadem Bursa-sjukhuset - 2,5 km
Starpark - 2,5 km
Hudavendigars moské - 2,9 km
Mujdat Gezen Kultur Sanat Eglence Merkezi - 3,3 km
Atatürk stadsnära skog - 3,4 km
Karagöz museum - 3,4 km
Podyumpark - 3,9 km
Närmaste flygplatser är:
Bursa (YEI-Yenisehir) - 55,4 km
Sabiha Gokcen International Airport (SAW) - 123,6 km
Rekommenderad flygplats för Crowne Plaza Bursa Convention Center & Thermal Spa by IHG är Sabiha Gokcen International Airport (SAW).
Gäster har tillgång till bland annat gratis internet, business-service och limousine- och taxibokning. Planerar du ett event i Bursa? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 1991 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gratis parkeringsservice erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till bland annat 2 inomhuspooler, 2 bubbelpooler och gym. Detta hotell har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Detta hotell har 2 restauranger med bra mat om du inte bara vill stanna på rummet och njuta av rumsservice dygnet runt. På deras kafé serveras enklare måltider.Koppla av med din favoritdrink i deras bar eller bar vid poolen. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 06.30 till 10.30. Följande anläggningar är stängda på måndag:- Fullständigt spa
- Gym
- Bubbelpool
- Avgift för frukostbuffé: TRY 950 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för extrasäng: TRY 1700 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
Karta över Crowne Plaza Bursa Convention Center & Thermal Spa by IHG
Adress
Crowne Plaza Bursa Convention Center & Thermal Spa by IHG
Odunluk Mh. Akpinar Cd., No:17
16110
Nilüfer, Turkiet
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.



































































































