1 / 100

La Vallette

Valletta, Malta

Nära Malta Experience

‌
‌

Recensioner

7.2 / 10av 35 omdömen
Renlighet7.6 / 10
Komfort7.2 / 10
Faciliteter7 / 10
Service7.4 / 10
Skick7 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Ugn
Kabel- eller satellit-TV
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Frys

La Vallette ligger i Valletta i ett historiskt område, en kvart med bil från både Malta Experience och St George's Beach. Denna lägenhet ligger 7,3 km från Sliema Promenade och 19,3 km från Golden Bay. Känn dig som hemma i ett av de 4 rummen som har pentry med stor kyl/frys och ugn. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns skrivbord och mikrovågsugnar. Städning erbjuds i begränsad utsträckning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Strait Street - 0,1 km
Grand Harbour - 0,1 km
Casa Rocca Piccola - 0,2 km
St. George-torget - 0,2 km
Merchant Street Market - 0,2 km
Malta5D - 0,2 km
Manoel Theatre - 0,2 km
Stormästarpalatset - 0,3 km
Great Seige of Malta and the Knights of St. John - 0,3 km
Lower Barrakka Gardens - 0,4 km
Malta Experience - 0,4 km
Mediterranean Conference Centre - 0,4 km
Church of Saint Paul the Shipwrecked - 0,4 km
Knights Spectacular 1565 - 0,5 km
National Museum of Archaeology - 0,5 km

Den största flygplatsen i närheten är Luqa (MLA-Malta Intl.) - 9,7 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och vattenautomat. Njut av utsikten från deras takterrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: EUR 100 per vistelse
  • Stadsskatt: 1.50 EUR per person per natt i upp till 15 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för extrasäng: EUR 10.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över La Vallette

Adress

La Vallette

133 Strait Street

Valletta, Malta

N 35.900142 E 14.514484

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.