1 / 84

Riad Jnane Imlil

Asni, Marocko

I bergen



Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Internet
Konferensrum
Parkering
Vattenkokare
Säkerhetsbox
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Riad Jnane Imlil ligger i Asni nära skidbackar, en 12 minuters promenad från Toubkal-nationalparken. Detta pensionat med möjlighet till skidåkning ligger 17 km från Souk Hebdomadaire Ansi och 30 km från Barrage Ouirgane. Känn dig som hemma i ett av de 9 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och vattenkokare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Toubkal-nationalparken - 1 km
Aksoual - 3,9 km
Souk Hebdomadaire Ansi - 17 km
Barrage Ouirgane - 30 km
Aguergour Paragliding - 39,6 km
Tin Mal-moskén - 48,1 km
Saffranträdgård - 51,2 km
Lac Lalla Takerkoust - 51,4 km

Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Planerar du ett event i Asni? På detta pensionat finns det event- och konferensutrymmen på upp till 37 kvadratmeter, däribland konferensrum. Tillbringa dagen i skidbackarna och få tillgång till utomhuspool och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och ett picknickområde. Du kan äta gott på pensionatets restaurang, som serverar lunch och middag. Du kan även beställa tilltugg på deras kafé och du har tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 08.00 och 10.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.15 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 30.0 per dag
  • Avgift för extrasäng: EUR 30.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 maj till 30 september.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Alkohol är förbjuden på detta boende.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Riad Jnane Imlil

Adress

Riad Jnane Imlil

Douar Targa Imoula, Asni

42152

Asni, Marocko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med i Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.