Appartment Aya - Adults Only
Bourgogne, Casablanca, Marocko
Recensioner
Bekvämligheter
Denna lägenhet ligger i Casablanca (i området Anfa), en fem minuters bilfärd från både Hassan II-moskén och Boulevard de la Corniche. Denna lägenhet ligger 2 km från Foire Internationale De Casablanca och 2,2 km från El Hank-fyren. Slå dig till ro i den här lägenheten och gör dig hemmastadd i köket, som har ett kylskåp och en ugn. En 40-tums platt-tv med digitalkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad. I bekvämligheterna ingår mikrovågsugn och städning i begränsad utsträckning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Boulevard de la Corniche - 0,6 km
Hassan II-moskén - 1,7 km
La Corniches strand - 1,9 km
Foire Internationale De Casablanca - 2 km
El Hank-fyren - 2 km
Anfaplace köpcentrum - 2,1 km
Twin Center köpcentrum - 2,2 km
Casablanca Twin Towers - 2,2 km
Marina Casablanca - 2,4 km
Villa des Arts - 2,5 km
Chleuh-moskén - 2,5 km
Mohammed V-stadion - 2,6 km
Marina Shopping Center - 2,7 km
Arabförbundets park - 2,7 km
Abderrahman Slaoui-stiftelsens museum - 2,8 km
Närmaste flygplatser är:
Casablanca (CMN-Mohammed V) - 34,9 km
Rabat–Salé Airport (RBA), Rabat, Marocko - 119,2 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 0.10 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för flygtransfer: EUR 20 per rum (enkel resa)
- Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per vistelse
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Det kan finnas lokala lagar som gör att ogifta gäster inte kan dela rum. Det är gästernas ansvar att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
- Gäster under 21 år är inte tillåtna på det här boendet, som endast är avsett för vuxna.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Appartment Aya - Adults Only
Adress
Appartment Aya - Adults Only
47 Rue Ibnou Halaka
20250
Bourgogne, Casablanca, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.
