1 / 34

AwesHome - Sea Sensation Apartment

Centro Storico, La Spezia, Italien

I La Spezia (Centro Storico)

‌
‌

Recensioner

4.8 / 10av 10 omdömen
Renlighet7 / 10
Komfort6 / 10
Läge6 / 10
Service4.8 / 10
Skick5.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
TV
Mikrovågsugn
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Frys

Denna lägenhet ligger i La Spezia (i området Centro Storico), ett stenkast från både San Giorgios fästning och Museo Civico Etnografico Giovanni Podenzana. Denna lägenhet ligger 31,9 km från Monterosso-stranden och 27,8 km från Vernazza strand. Känn dig som hemma i den luftkonditionerade lägenheten, som har smart-tv. Det finns en privat balkong. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digitalkanaler erbjuder underhållning. Badrummet har badkar och dusch samt regndusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

San Giorgios fästning - 0,1 km
Museo Civico Etnografico Giovanni Podenzana - 0,1 km
Palazzina delle Arti e Museo del Sigillo - 0,3 km
Santa Maria Assuntas kyrka - 0,3 km
Amadeo Lia-museet - 0,3 km
Corso Cavour - 0,3 km
Piazza Garibaldi - 0,5 km
Chiesa di Nostra Signora della Neve - 0,5 km
Museo d'Arte Moderna e Contemporanea (CAMeC) - 0,5 km
Museo Tecnico Navale - 0,7 km
La Spezias färjeläge - 0,8 km
Cattedrale di Cristo Re - 0,9 km
Santuario di Nostra Signora della Salute - 0,9 km
Terminal Crociere di La Spezia - 1,1 km
Il Faro - 1,2 km

Boendet är stängt: nyårsdagen.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: EUR 300.0 per vistelse
  • Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt i upp till 5 nätter. Skatten gäller inte barn under 16 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 20 för incheckning mellan 20.00 och 00.00
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 10.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över AwesHome - Sea Sensation Apartment

Adress

AwesHome - Sea Sensation Apartment

Salita Quintino Sella 7

19121

Centro Storico, La Spezia, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.