Orion Residency
Periamet, Chennai, Indien
Recensioner
Bekvämligheter
Orion Residency ligger i Chennai (i området Centrala Chennai), en kvarts bilfärd från både Consulate General of the United States, Chennai och Marina Beach. Detta hotell ligger 17,6 km från Chennai Trade Centre och 0,3 km från Jawaharlal Nehru-stadion. Känn dig som hemma i ett av de 34 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Jawaharlal Nehru-stadion - 0,3 km
Ripon Building - 0,4 km
St. Andrew's Kirk - 1,2 km
Mayor Radhakrishnans stadion - 2 km
National Art Gallery - 2,1 km
Anna Salai - 2,2 km
Regeringmuseet - 2,4 km
S:t Georges fästning - 2,6 km
St. Mary's Church - 2,6 km
Armeniska kyrkan - 2,7 km
Madras högsta domstol - 2,8 km
Raja Muthiah Hall - 3 km
M.A. Chidambaram-stadion - 3,6 km
British Deputy High Commission Chennai - 3,6 km
Apollo-sjukhuset - 3,6 km
Orion Residency rekommenderar att du använder flygplatsen Chennai International Airport (MAA) - 20,7 km
Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, expressincheckning och expressutcheckning. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan äta gott på hotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice dygnet runt. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 08.30 till 10.00.- Avgift för frukostbuffé: INR 150 för vuxna och INR 100 för barn
- Avgift för flygtransfer: INR 600 per person (enkel resa)
- Avgift för sen utcheckning: INR 300
- Avgift för extrasäng: INR 400.0 per natt
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Ett barn, 9 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
Karta över Orion Residency
Adress
Orion Residency
12&13 RAMA PILLAI STREET
600003
Periamet, Chennai, Indien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.





























