1 / 11

Tetti di Como

Centrala Como , Como, Italien

I Como (Centrala Como)

‌
‌

Recensioner

10 / 10av 1 omdömen
Renlighet10 / 10
Komfort10 / 10
Service10 / 10
Skick10 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Kaffebryggare
TV
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Frys

Denna lägenhet ligger i Como (i området Centrala Como), ett stenkast från både Pinacoteca Civicas konstgalleri och Historiska Museet (Museo Storico G. Garibaldi). Denna lägenhet ligger 19,1 km från Luganosjön och 28,5 km från Villa del Balbianello. Slå dig till ro i den här lägenheten och gör dig hemmastadd i köket, som har en stor kyl med frys och en spishäll. En LCD-tv med digitalkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. I bekvämligheterna ingår kaffe- och tebryggare och mikrovågsugn vid förfrågan. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Pinacoteca Civicas konstgalleri - 0,1 km
Historiska Museet (Museo Storico G. Garibaldi) - 0,2 km
Piazza Vittoria - 0,2 km
San Fedele-kyrkan - 0,2 km
Palazzo Olginati - 0,3 km
Spazio culturale Antonio Ratti - 0,3 km
Comos katedral - 0,5 km
Teatro Sociale - 0,6 km
Casa del Fascio - 0,7 km
Piazza Cavour - 0,8 km
Lungolago di Como - 0,8 km
Piazza San Rocco - 1,1 km
Basilica di Sant'Abbondio - 1,2 km
Tempio Voltiano - 1,2 km
Como silkesmuseum - 1,3 km

Närmaste flygplatser är:
Lugano (LUG-Agno) - 41,1 km
Malpensas internationella flygplats (MXP) - 51 km
Linateflygplatsen (LIN) - 66,8 km

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 3.00 EUR per person per natt i upp till 4 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.
  • Avgift för städning: 15 EUR per boende och per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 30 för incheckning mellan 19.00 och 22.00

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta över Tetti di Como

Adress

Tetti di Como

Via Cesare Cantù, 30

22100

Centrala Como , Como, Italien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.