Apartments on ul. Savushkina 16
Chernaya Rechka, St. Petersburg, Russia
Recensioner
Bekvämligheter
Denna lägenhet ligger i St. Petersburg (i området Primorsky), tio minuter med bil från både St. Petersburgs botaniska trädgård och Kirov Apartment Museum. Denna lägenhet ligger 4,3 km från Saint Petersburgs 300-årsjubileumspark och 5,6 km från Leningradskiy Zoopark. Slå dig till ro i den här lägenheten och gör dig hemmastadd i köket, som har en stor kyl med frys och en mikrovågsugn. En platt-tv med kabelkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Bekvämligheter som ingår är skrivbord och ett separat loungeområde. Städning sker en gång per vistelse. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
St. Petersburgs botaniska trädgård - 3,8 km
Kirov Apartment Museum - 4,1 km
Saint Petersburgs 300-årsjubileumspark - 4,1 km
Gazprom arena - 4,6 km
Leningradskiy Zoopark - 5,6 km
State Museum of the Political History of Russia - 5,6 km
Sankt Petersburgs moské - 5,7 km
Militärhistoriskt museum - 6,6 km
Kryssaren Aurora - 6,6 km
Peter och Paul-katedralen - 6,7 km
Peter-Paulfästningen - 6,9 km
Kunstkamera - 7,3 km
Strelka - 7,4 km
Rostral Columns - 7,4 km
Vasilyevskys ö - 7,5 km
Den största flygplatsen i närheten är Sankt Petersburg (LED-Pulkovo) - 37,1 km
Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter och hiss. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Denna rökfria lägenhet erbjuder avgiftsfri parkering i närheten.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Kontantdeposition: RUB 5000 per vistelse
- Kontantdeposition för skador: RUB 10000 per vistelse för gäster med vistelser 15 juni - 17 juli
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Om visum krävs för inresa i landet kan ditt boende i vissa fall hjälpa dig med de dokument som krävs för att erhålla ett. Mer information får du genom att kontakta boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Boendet kan ta ut en avgift för denna tjänst, även om du skulle avboka. Alla arrangemang görs direkt mellan dig och boendet.
- Ryska medborgare: Vuxna (14 år och äldre) måste uppvisa giltigt inrikespass vid incheckningen (internationella ryska pass eller körkort godtas inte). Födelseattester måste uppvisas för alla ryska barn (under 14 år) vid incheckningen. Om en rysk släkting eller förmyndare (som inte är förälder till barnet) reser med ett barn under 14 år i Ryssland, måste denne släkting eller förmyndare vid inckeckningen även visa upp dokumentation som intygar att hen får resa med barnet. Icke-ryska medborgare: Vuxna och barn måste uppvisa giltigt pass, visum och migrationskort vid incheckningen.
- Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.
Karta över Apartments on ul. Savushkina 16
Adress
Apartments on ul. Savushkina 16
Savushkina str apt 56
197183
Chernaya Rechka, St. Petersburg, Russia
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.


















