1 / 34

Retro Hotel and Spa

Thamel, Kathmandu, Nepal

I Katmandu (Thamel)

‌
‌

Recensioner

6.6 / 10av 9 omdömen
Renlighet9.2 / 10
Komfort6.6 / 10
Service8.8 / 10
Skick8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Spa
Parkering
Vattenkokare
TV
Bastu
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Öppen spis
Skrivbord
Företagsvänlig

Retro Hotel and Spa ligger i Katmandu (i området Thamel), 5 min med bil från Pashupatinath-templet och 6 min från Boudhanath. Detta hotell med spa ligger 0,1 km från Temples of the Elements och 0,2 km från Drömmarnas trädgård. Känn dig som hemma i ett av de 15 rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar eller dusch, källvattenbad och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Three Goddesses Temples - 0,2 km
Temples of the Elements - 0,2 km
Drömmarnas trädgård - 0,2 km
Durbar Marg - 0,5 km
Ballys Casino - 0,5 km
Narayanhity Palace Museum - 0,6 km
Kathesimbhu Stupa - 0,7 km
Asan Bazaar - 0,8 km
Hari Shanker Temple - 1 km
Nara Devi Temple - 1,1 km
Akash Bhairav Temple - 1,1 km
Indra Chowk - 1,2 km
Tana Deval Temple & Makhan Tole - 1,3 km
Taleju-templet - 1,3 km
Katmandu Durbar-torget - 1,3 km

Den största flygplatsen i närheten är Kathmandu (KTM-Tribhuvan Intl.) - 5,9 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, expressincheckning och expressutcheckning. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage. Här har du bland annat tillgång till nattklubb, bastu och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en frisersalong. Du kan äta gott på hotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Här erbjuds en gratis komplett frukost dagligen mellan 07.00 och 10.00.
  • Avgift för flygtransfer: USD 10.00 per fordon (tur och retur)
  • Extrasängar finns tillgängliga mot en tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över Retro Hotel and Spa

Adress

Retro Hotel and Spa

Amrit Marg

44600

Thamel, Kathmandu, Nepal

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.