1 / 34

Riad Dar Mesouda

Tangier, Marocko

I Tangier (stadens centrum)



Recensioner

6.4 / 10av 13 omdömen
Renlighet8 / 10
Komfort7.2 / 10
Faciliteter8 / 10
Service7.6 / 10
Skick6.6 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
TV
Ugn
Säkerhetsbox
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Minibar
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Frys

Riad Dar Mesouda ligger centralt i Tangier, en kvarts bilresa från både Tangers hamn och Tangier Beach. Detta bed and breakfast ligger 1,1 km från Church of Saint Andrew och 1,2 km från Place de France. Känn dig som hemma i ett av de 7 individuellt inredda rummen med minibarer och plasma-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och strykutrustning kan fås på begäran. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

DARNA, Kvinnoföreningen i Tanger - 0,9 km
St. Andrew’s kyrka - 1 km
Place de France - 1 km
Grand Socco, Tangier - 1,1 km
Church of Saint Andrew - 1,2 km
Terrasse des Paresseux - 1,3 km
Mendoubiaträdgårdarna - 1,3 km
Moshe Nahon-synagogan - 1,3 km
Tangier American Legation Museum - 1,4 km
Petit Socco - 1,4 km
Stora moskén - 1,6 km
Museum of Moroccan Arts - 1,6 km
Kasbahmuseet - 1,7 km
Place de la Kasbah - 1,8 km
Dar-el-Makhzen - 1,9 km

Närmaste flygplatser är:
Tangier (TNG-Ibn Batouta) - 12,7 km
Tetuan (TTU-Sania Ramel) - 69,3 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, flerspråkig personal och bagageförvaring. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Skäm bort dig själv med massage eller njut av utsikten från deras terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och en tv i allmänt utrymme. Gäster kan enkelt ta sig till närliggande attraktioner med boendets buss (avgift tillkommer). På detta bed and breakfast kan du äta något gott på derasrestaurang med loungebar. Vill du hellre ta det på rummet erbjuds rumsservice dygnet runt.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 1.02 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 25 per fordon (enkel resa)
  • Avgift för närliggande parkering: EUR 2 per per natt (100 meter bort)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta över Riad Dar Mesouda

Adress

Riad Dar Mesouda

71 RUE ANGLETERRE TANGER

90000

Tangier, Marocko

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.