Casa Portici
Torri del Benaco, Italien
Recensioner
Bekvämligheter
Denna lägenhet ligger i Torri del Benaco, 3 min promenad från Museo del Castello Scaligero och 7 min från Spiaggia comunale di Torri del Benaco. Denna lägenhet ligger 20,7 km från Gardaland och 1,6 km från Est Garda - Vela Etica. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade lägenheten, som har en stor kyl med frys och en ugn i köket. Wi-fi (avgift tillkommer) gör att du kan hålla dig uppkopplad. Bekvämligheter som ingår är mikrovågsugn och tvättmaskin. Städning sker i begränsad utsträckning. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Museo del Castello Scaligero - 0,2 km
Spiaggia comunale di Torri del Benaco - 0,6 km
Est Garda - Vela Etica - 1,5 km
Parco Baia delle Sirene - 4,8 km
Punta San Vigilio - 4,6 km
Golf Club Ca degli Ulivi - 5,5 km
Al Corno Beach - 5,7 km
Rocca del Garda - 8,1 km
Djungeläventyrspark - 9,4 km
Giardino di Casa Biasi - 10,3 km
Guerrieri Rizzardi-vineriet - 10,6 km
Cantina F.lli Zeni vinmuseum - 10,8 km
San Nicolò e San Severo-kyrkan - 11,1 km
Cisano strand - 11,9 km
Muesum om olivolja - 13,6 km
Närmaste flygplatser är:
Valerio Catullo Airport (VRN) - 42,3 km
Brescia (VBS-Gabriele D'Annuzio) - 73,7 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: EUR 250.00 per vistelse
- Stadsskatt: 2.00 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.
- Avgift för städning: 60.00 EUR per boende och per vistelse
- Avgift för värme (varierar med årstid): EUR 10.00 per boende per natt
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för wi-fi på rummet: EUR 4.50 per natt (avgiften kan variera)
- Avgift för fast internetanslutning i allmänna utrymmen: EUR 4.50 per natt (avgiften kan variera)
- Avgift för husdjur: EUR 5.00 per husdjur per natt
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar
- Spjälsäng (babysäng): EUR 5.00 per natt
- Lakan är tillgängliga mot en avgift (alternativt kan gäster ta med egna lakan)
- Handduk är tillgänglig mot en avgift. Alternativt kan gäster ta med egen handduk.
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Husdjur tillåts endast i vissa rum och det tillämpas även andra begränsningar vad gäller husdjur (tilläggsavgifter tillkommer, mer information hittar du i avsnittet om avgifter). Gäster kan tillåtas att ta med sig husdjur om de kontaktar boendet direkt. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
- Boendet rengörs av städpersonal.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
Karta över Casa Portici
Adress
Casa Portici
Piazzetta Portici 4/5
37010
Torri del Benaco, Italien
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.






















