Dar Martin
Fes El Bali, Fes, Marocko
Recensioner
Bekvämligheter
Denna semesterbostad ligger i hjärtat av Fés, en fem minuters promenad från både Talisman konstgalleri och Kassr Annoujoum Ducci Foundation. Detta semesterboende ligger 0,1 km från Glaoui-palatset och 0,5 km från Vattenklockan. Slå dig till ro i den här individuellt inredda semesterbostaden, som har ett kylskåp och en ugn i köket. En platt-tv med kabelkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Bekvämligheter som ingår är ett separat loungeområde och mikrovågsugn. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Talisman konstgalleri - 0,4 km
Kassr Annoujoum Ducci Foundation - 0,4 km
Sidi Moussa garveri - 0,4 km
Glaoui-palatset - 0,5 km
Nejjarine Square - 0,5 km
Funduq al-Najjarin - 0,5 km
Chrabliyine moské - 0,5 km
Henna Souk - 0,6 km
Funduq Kaat Smen - 0,6 km
Moulay Idriss II Mausoleum - 0,6 km
Souk El Attarine - 0,6 km
Place R'cif - 0,6 km
Bou Inania-madrasa - 0,7 km
Al Attarine Madrasa - 0,7 km
Vattenklockan - 0,7 km
Den största flygplatsen i närheten är Fes (FEZ-Saiss) - 17,2 km
Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Njut av utsikten från deras takterrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och en tv i allmänt utrymme. Denna semesterbostad har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 11.00.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 3.56 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
- Avgift för städning: 40.0 EUR per boende och per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för kontinental frukost: EUR 5.00 per person (ungefärligt pris)
- Avgift för flygtransfer: EUR 20 per fordon (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
Karta över Dar Martin
Adress
Dar Martin
17 Sidi Ahmed Chaoui
30000
Fes El Bali, Fes, Marocko
Varför välja Sembo?
Trygg och flexibel betalning
Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.
Våra kunder litar på oss
Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.
Smidig reseplanering
Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.
Res på ditt sätt
Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.















