1 / 42

Palais Royale

Katoomba, New South Wales, Australien

Nära Blue Mountains Cultural Centre

‌
‌

Recensioner

8.2 / 10av 536 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort7.8 / 10
Läge8.8 / 10
Faciliteter8 / 10
Service8.2 / 10
Skick7.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Bastu
Telefon
Hårtork
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Skrivbord
Företagsvänlig

Palais Royale ligger i Katoomba i affärskvarteren, en tio minuters bilfärd från både Blue Mountains National Park och Blue Mountains Cultural Centre. Detta hotell ligger 1,4 km från Katoomba Falls och 1,4 km från Prince Henry Cliff Walk Trailhead. Känn dig som hemma i ett av de 40 rummen med LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, skrivbord och kaffe- och tebryggare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Blue Mountains Cultural Centre - 0,7 km
Prince Henry Cliff Walk Trailhead - 1,4 km
Leura Cascades - 1,5 km
Three Sisters - 1,7 km
Katoomba Scenic World - 1,8 km
Echo Point Lookout - 1,8 km
Silver Mist Reserve - 1,8 km
Katoomba Falls - 2 km
Leura Mall - 2,5 km
Cahill's Lookout - 3,5 km
Six Foot Track Trailhead - 3,7 km
Everglades Historic House & Gardens - 3,9 km
Leura Golf Club - 4,8 km
Labyrinth - 5,6 km
Fortress Rock - 5,7 km

Närmaste flygplatser är:
Western Sydney Intl. Airport (WSI) - 72,4 km
Sydney Airport (SYD) - 104,4 km

Rekommenderad flygplats för Palais Royale är Sydney Airport (SYD).

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, flerspråkig personal och bagageförvaring. Planerar du ett event i Katoomba? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 120 kvadratmeter, däribland konferenscenter och 2 mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll bastu och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, bröllopstjänster och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 09.30.
  • Avgift för komplett frukost: AUD 30 för vuxna och AUD 15 för barn
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Ett barn, 11 år eller yngre, bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över Palais Royale

Adress

Palais Royale

230 Katoomba Street

2780

Katoomba, New South Wales, Australien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.