1 / 84

Milson Serviced Apartments

Milsons Point, New South Wales, Australien

Nära Sydney Harbour Bridge

‌
‌

Recensioner

9 / 10av 178 omdömen
Renlighet8.4 / 10
Komfort9 / 10
Faciliteter8.2 / 10
Service8.8 / 10
Skick7.8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Ugn
Gym
Kabel- eller satellit-TV
Havsutsikt
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Balkong
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Torktumlare
Skrivbord
Frys

Milson Serviced Apartments placerar dig i Sydney-området Milsons Point, med 1 minuters körväg till Luna Park Sydney och 6 minuter till Sydney Opera House. Detta lägenhetshotell ligger 5,3 km från Circular Quay och 5,4 km från Sydney Harbour Bridge. Känn dig som hemma i ett av de 50 individuellt inredda rummen med mikrovågsugn och dvd-spelare. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en LCD-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Luna Park Sydney - 0,5 km
North Sydney Oval - 2,1 km
Mater Hospital - 2,2 km
The Rocks Markets - 2,5 km
Australia Square - 2,5 km
Overseas Passenger Terminal - 2,6 km
Sydney Opera House - 2,6 km
State Library of New South Wales - 2,6 km
The Domain - 2,6 km
Martin Place - 2,8 km
Circular Quay - 2,9 km
Pitt Street Mall - 2,9 km
Westfield Shopping Centre - 2,9 km
Theatre Royal - 2,9 km
Sydney Harbour Bridge - 3 km

Närmaste flygplatser är:
Sydney Airport (SYD) - 16,9 km
Western Sydney Intl. Airport (WSI) - 63 km

Rekommenderad flygplats för Milson Serviced Apartments är Sydney Airport (SYD).

Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här erbjuds inomhuspool och fitnesscenter. Detta boende kommer att renoveras mellan 12 januari 2026 och 12 januari 2027 (slutdatum kan komma att ändras). Följande områden påverkas:
  • Exteriör
  • Vissa rum
Renoveringsarbete kommer endast att utföras under kontorstider. Oljud och störningar kommer att hållas till ett minimum.
  • Spjälsäng (babysäng): AUD 44.0 per vecka
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 2.2 procent

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 06.00 och 22.00.
  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över Milson Serviced Apartments

Adress

Milson Serviced Apartments

The Milson 48-50 Alfred St South

2061

Milsons Point, New South Wales, Australien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.