1 / 37

The Lodge Bellingen

Bellingen, New South Wales, Bellingen Shire Council, Australien

Nära Hammond & Wheatley Emporium

‌
‌

Recensioner

8.4 / 10av 260 omdömen
Renlighet8.6 / 10
Komfort7.8 / 10
Läge10 / 10
Faciliteter8.4 / 10
Service8.8 / 10
Skick8 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Pool
Bar
Internet
Parkering
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Brödrost
Solstolar
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Takfläkt
Balkong
Terrass
Balkong eller terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Bergsutsikt

I Bellingen ligger The Lodge Bellingen på landet, en fem minuters bilfärd från både Hammond & Wheatley Emporium och Bellingen Park. Detta motell ligger 2 km från Bellingen Museum och 2,2 km från Lavenders Bridge Park. Känn dig som hemma i ett av de 28 individuellt möblerade rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns vattenkokare och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Hammond & Wheatley Emporium - 1,4 km
Lavenders Bridge Park - 1,7 km
Bellingen Park - 1,7 km
Bellingen Museum - 1,7 km
Bellingen Community Markets - 1,9 km
Bellingen Golf Club - 2 km
Bellinger River District Hospital - 2,2 km
Old Butter Factory - 2,9 km
Gondwana Rainforests of Australia - 11,2 km
Bongil Bongil National Park - 12,2 km
Bindarri National Park - 12,9 km
Raleigh Winery - 15 km
Bellinger River National Park - 15 km
Jaaningga Nature Reserve - 15,4 km
Urunga Tidal Pool - 17,4 km

The Lodge Bellingen rekommenderar att du använder flygplatsen Coffs Harbour, NSW (CFS) - 36,4 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till fritidsnöjen som utomhuspool och bubbelpool. Detta motell har även gratis wi-fi, ett picknickområde och reception. Stilla hungern på Three Blue Ducks, en restaurang med loungebar, som erbjuder både utsikt över trädgården och möjlighet att avnjuta middagen under bar himmel. Avsluta dagen med en drink på boendets bar vid poolen.
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift på 1.5 procent

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.30 och 21.00.
  • En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta över The Lodge Bellingen

Adress

The Lodge Bellingen

1381 Waterfall Way

2454

Bellingen, New South Wales, Bellingen Shire Council, Australien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.