1 / 28

The Town Apartments

Chinatown, Melbourne, Victoria, Australien

Nära Melbourne Central

‌
‌

Recensioner

8 / 10av 81 omdömen
Renlighet9 / 10
Komfort8.4 / 10
Faciliteter8.6 / 10
Service8.2 / 10
Skick8.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Tvättmaskin
Vattenkokare
Kaffebryggare
TV
Diskmaskin
Brödrost
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Husdjur inte tillåtna
Dusch
Torktumlare
Skrivbord
Frys

The Town Apartments placerar dig i hjärtat av Melbourne, med fem minuters promenadväg till Melbourne Central och Bourke affärsgata. Denna lägenhet ligger 1,2 km från Queen Victoria Market och 1,7 km från Melbourne Aquarium. Känn dig som hemma i ett av de 6 individuellt inredda rummen som har kök med stor kyl/frys och spishäll. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 40-tums platt-tv med betalfilmer erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns skrivbord och mikrovågsugnar. Städning erbjuds varje vecka. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Emporium Melbourne - 0,2 km
QV Centre - 0,2 km
Melbourne Central - 0,2 km
Bourke affärsgata - 0,3 km
Melbourne Town Hall - 0,3 km
State Library of Victoria - 0,4 km
Collins Street - 0,4 km
RMIT University - 0,4 km
Her Majesty's Theatre - 0,5 km
Hardware Lane - 0,5 km
Regent Theatre - 0,5 km
Flinders Lane - 0,6 km
Old Melbourne Gaol - 0,6 km
Fed Square - 0,7 km
Princess Theatre - 0,7 km

Närmaste flygplatser är:
Melbourne, VIC (MEB-Essendon) - 16,7 km
Melbourne Airport (MEL) - 23,7 km
Melbourne, VIC (AVV-Avalon) - 56,1 km

Rekommenderad flygplats för The Town Apartments är Melbourne Airport (MEL).

Gäster har tillgång till bland annat tvättmöjligheter och hiss. Denna lägenhet består av 1 byggnad med 3 våningar och erbjuder parkering på annan plats.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: AUD 100 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för närliggande parkering: AUD 35 per per natt (150 meter bort)
  • Avgift för sen incheckning mellan 17.30 och 22.00
  • Avgift för sen utcheckning: AUD 30 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: AUD 30.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta över The Town Apartments

Adress

The Town Apartments

6 Tattersalls Lane

3000

Chinatown, Melbourne, Victoria, Australien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.