1 / 30

Hampton Inn & Suites by Hilton Regina East Gate

Regina, Saskatchewan, Kanada

Nära Landmark Cinemas 8 Regina

‌
‌

Recensioner

8.2 / 10av 1007 omdömen
Renlighet8.2 / 10
Komfort8.2 / 10
Faciliteter7.8 / 10
Service8.4 / 10
Skick7.6 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Bar
Internet
Konferensrum
Parkering
Kaffebryggare
TV
Husdjur tillåtna
Gym
Säkerhetsbox
Telefon
Kabel- eller satellit-TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Dusch
Skrivbord
Hållbar

Hampton Inn & Suites by Hilton Regina East Gate ligger i Regina i affärskvarteren, en tio minuters bilfärd från både University of Regina och Mosaic Stadium at Taylor Field. Detta hotell ligger 11,1 km från Royal Canadian Mounted Police Heritage Center och 1,9 km från Landmark Cinemas 8 Regina. Känn dig som hemma i ett av de 102 rummen med kylskåp och LCD-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp, gratis dagstidningar på vardagar och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Landmark Cinemas 8 Regina - 1,8 km
Jenkins Drive Park - 2,1 km
VicSquare MiniGolf - 2,4 km
Wascanaparken - 6 km
University of Regina - 6,2 km
Victoria Park - 6,3 km
Wascana Centre - 6,4 km
Saskatchewan Sports Hall of Fame & Museum - 6,4 km
Globe Theater - 6,5 km
Casino Regina - 6,5 km
Dunlop konstgalleri - 6,6 km
Cornwall shoppingcenter - 6,7 km
Park Street Village - 6,7 km
Saskatchewan naturvetenskapscentrum - 7 km
Regina Floral Conservatory inomhusträdgård - 7,1 km

Hampton Inn & Suites by Hilton Regina East Gate rekommenderar att du använder flygplatsen Regina, SK (YQR-Regina International) - 17,4 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, limousine- och taxibokning och gratis dagstidningar i lobbyn. Planerar du ett event i Regina? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 51 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här har du tillgång till dygnet runt-öppet fitnesscenter och kan njuta av trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och en tv i allmänt utrymme. Hampton Inn & Suites by Hilton Regina East Gate har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 06.00 och 10.00.
  • Avgift för husdjur: CAD 39 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Spjälsäng (babysäng): CAD 15 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Karta över Hampton Inn & Suites by Hilton Regina East Gate

Adress

Hampton Inn & Suites by Hilton Regina East Gate

3830 East Gate Drive

S4Z1A5

Regina, Saskatchewan, Kanada

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.