1 / 31

Hotel Presidente

Centrala områden, Granada, Spanien

Nära Granada-katedralen

‌
‌

Recensioner

8 / 10av 315 omdömen
Renlighet8 / 10
Komfort7.2 / 10
Läge9.4 / 10
Faciliteter7.8 / 10
Service8.4 / 10
Skick7.4 / 10

Bekvämligheter

Luftkonditionering
Internet
Parkering
Kaffebryggare
TV
Säkerhetsbox
Telefon
Hårtork
Mikrovågsugn
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Skrivbord
Företagsvänlig

Hotel Presidente placerar dig mitt i Granada, med tio minuters promenadväg till Calle Gran Via de Colon och Plaza Nueva. Detta hotell ligger 0,9 km från Alhambra och 1,3 km från Granada Exhibition and Conference Centre. Känn dig som hemma i ett av de 32 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med badkar eller dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. Gäster erbjuds telefon och skrivbord, såväl som städning dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Calle Navas - 0,3 km
Granada City Council - 0,4 km
Fuentes de las Batallas - 0,4 km
Plaza Bib-Rambla - 0,4 km
Corral del Carbon Monument - 0,4 km
Alcaiceria - 0,5 km
Calle Gran Via de Colon - 0,5 km
Plaza de la Trinidad - 0,5 km
Cuesta de la Alhacaba - 0,5 km
Murallas del Albayzin - 0,5 km
Sagrario kyrka - 0,5 km
Plaza Mariana Pineda - 0,5 km
Granadas kungliga kapell - 0,5 km
Capilla Real - 0,5 km
Plaza de Isabel la Catolica - 0,5 km

Hotel Presidente rekommenderar att du använder flygplatsen Granada (GRX-Federico Garcia Lorca) - 19,5 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service, flerspråkig personal och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer från hotellet mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och parkering (avgift tillkommer) finns på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, gemensamt vardagsrum och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Du kan äta något gott på hotellets kafé. Vill du hellre ta det lugnt på rummet har du tillgång till rumsservice dygnet runt. Kontinental frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 11.30.
  • Avgift för kontinental frukost: EUR 8 för vuxna och EUR 8 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 50.00 per fordon (max. antal passagerare 4)
  • Avgift för parkering under tak: EUR 22 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.

Karta över Hotel Presidente

Adress

Hotel Presidente

C/ Recogidas, 11

18005

Centrala områden, Granada, Spanien

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.