1 / 27

Château De Camurac

Camurac, Frankrike

I bergen

‌
‌

Recensioner

Bekvämligheter

Bar
Internet
Parkering
TV
Hårtork
Strykjärn
Strykjärn och strykbräda
Trädgård
Terrass
Badkar eller dusch
Rökning inte tillåten
Husdjur inte tillåtna
Dusch

Château De Camurac ligger i Camurac i bergen, 20,4 km från Bassin des Ladres och 20,5 km från Les Bains du Couloubret. Detta bed and breakfast ligger 20,8 km från Ax-Bonascre gondollift och 27,9 km från Bonascre. Känn dig som hemma i ett av de 9 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns dagligen, medan både strykutrustning och gratis spjälsängar finns på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Bassin des Ladres - 20,4 km
Les Bains du Couloubret - 20,5 km
Ax-Bonascre gondollift - 20,8 km
Bonascre - 27,9 km
Observatoire de la Montagne - 28,2 km
Quercorbs museum - 28,5 km
Skidlift för barn - 28,7 km
Puivertsjön - 28,8 km
Ax 3 Domaines skidort - 28,9 km
Lievre Blanc skidlift - 29,2 km
Bonascre gondollift - 29,3 km
Château de Puivert - 30,2 km
Mansedre skidlift - 31,3 km
Nébias naturstig och gröna labyrint - 32,6 km
Musée du Textile et du Peigne en Corne - 33,2 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, tvättmöjligheter och bibliotek. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, en spelhall och skidförvaring. Château De Camurac har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. En gratis frukost serveras dagligen mellan 08.00 och 09.30.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 0.78 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
  • Avgift för städning: 25 EUR per boende och per vistelse (varierar beroende på enhetens storlek)

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Boendet debiterar en obligatorisk städavgift för bokningar i familjelägenhet.
  • Avgift för flygtransfer: EUR 90 per fordon (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta över Château De Camurac

Adress

Château De Camurac

6 Rue du Château

11340

Camurac, Frankrike

Varför välja Sembo?

Trygg och flexibel betalning

Få de bästa erbjudandena med vår prisgaranti och välj betalningsalternativ som passar just dig. Vi accepterar alla vanliga betalningsmetoder för en säker och smidig transaktion.

Våra kunder litar på oss

Med över 30 års erfarenhet är Sembo en del av den pålitliga och internationellt etablerade Stena-gruppen. Vi är kända för vår expertis, särskilt när det gäller bilresor.

Smidig reseplanering

Planera din resa snabbt och enkelt med Sembos bokningssystem. Låt Amelia, vår AI-reseassistent, hjälpa dig att jämföra priser och hitta bäst erbjudande för dig.

Res på ditt sätt

Välj bland mängder av hotell, flyg, semesterboenden och aktiviteter. Med vår plattform får du full flexibilitet och hållbara alternativ, så du kan resa precis som du vill.